Kiedy będzie dostępny iPad mini z modemem 4G LTE? (aktualizacja)

Tomek Czech   6 listopada 2012

iPad mini Wi-Fi 4G LTE Cellular

Aktualizacja: Wygląda na to, że Apple niedługo zacznie wysyłać do polskich użytkowników kupione w przedsprzedaży modemowe wersje nowych iPadów. W polskim Apple Online Store, przy iPad 4 Wi-Fi + Cellular termin wysyłki zmienił się z “koniec listopada” na “5 dni roboczych”. Przesyłki zamówionego iPada mini 4G możemy się spodziewać w ciągu 2 tygodni.

Na październikowej konferencji wprowadzającej iPada mini, ustami Phila Shillera, Apple ogłosił, że modele iPada mini z modemem 4G (Wi-Fi + Cellular) pojawią się w sprzedaży 2 tygodnie po premierze wersji Wi-Fi, czyli 16 listopada. Teraz wygląda na to, że mini z modemem będzie dostępny dopiero na przełomie listopada i grudnia w USA, a do Polski trafi najprawdopodobniej tuż przed Bożym Narodzeniem.

berrolia

Ci, którzy zamawiali iPada mini Wi-Fi + LTE w Stanach Zjednoczonych jeszcze w przedsprzedaży, otrzymali potwierdzenie z przewidywaną datą doręczenia 23 listopada, czyli tydzień po obiecanym na konferencji terminie. Później Apple w ogóle usunął datę doręczenia modemowych wersji iPada mini ze statusów zamówienia. Było pewne, że ze względu na opóźnienia w produkcji i olbrzymi popyt, premiera mini 4G przesunie się o kilka tygodni.

Potwierdził to wczorajszy komunikat prasowy ogłaszający wyniki sprzedaży iPada mini oraz iPada 4: Apple poinformował w nim, że wersje 4G obu iPadów (mini i 4-tej generacji) pojawią się w sprzedaż “za kilka tygodni” w USA i “później w tym roku” w innych krajach. Choć w polskim Apple Online Store przy modelach Wi-Fi + Cellular dalej figuruje informacja o dostępności “pod koniec listopada”, najprawdopodobniej mini 4G nie pojawi się u nas przed drugą połową grudnia.

Ceny iPada mini 4G w Polsce (Apple Online Store):

  • 16 GB – 1949 zł
  • 32 GB – 2349 zł
  • 64 GB – 2749 zł

Aktualizacja: Jak podaje 9to5Mac, osoby  które zamówiły iPada mini Wi-Fi + Cellular w przedsprzedaży w USA, otrzymały od Apple informację o planowanym doręczeniu zamówienia w dniu 21 listopada. W polskim Apple Online Store, przy iPadzie mini 4G ciągle figuruje informacja o dostępności pod koniec listopada.

Aktualizacja 2: Jak donoszą użytkownicy forum serwisu Macrumors, dzisiaj Apple rozpoczął wysyłkę iPada mini LTE do klientów w Stanach Zjednoczonych, którzy kupili urządzenie w przedsprzedaży. Według Apple, pierwsze mini 4G powinny dotrzeć do klientów już 15 listopada.

Aktualizacja 3: Z informacji zdobytych przez 9to5Mac wynika, że Apple zaczął dostarczać iPada mini LTE do Apple Storów w Stanach Zjednoczonych. 9to5Mac przypuszcza, że sprzedaż ruszy w ten piątek.

Czytaj także: iPad 4 i iPad mini 4G od dziś w sklepach w USA, kiedy w Polsce?

Źródło: Apple, 9to5Mac

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: