Microsoft Office na iPhone’a i iPada będzie dostępny na początku 2013 r.

Marek Twejn   8 listopada 2012

MS Office iOS App na iPhone iPad

Microsoft długo zwlekał z wprowadzeniem pakietu Office na iOS, ale wygląda na to, że już niedługo będziemy mogli przeglądać i edytować dokumenty Worda, PowerPointa czy Excela na naszych iPhone’ach i iPadach: The Verge dowiedział się z kilku niezależnych źródeł, że Microsoft wprowadzi MS Office na iOS na początku 2013 r.

berrolia

Office Mobile będzie można pobrać za darmo z App Store. Po utworzeniu konta w serwisie Microsoftu (również darmowego), aplikacja pozwoli na przeglądanie dokumentów pakietu Office. Edycja dokumentów będzie możliwa po wykupieniu subskrybcji Office 365. Należy się spodziewać, że ceny tej subskrybcji dla użytkowników MS Office na smartfony będą niższe od dotychczasowych: na razie Office 365 to rozwiązanie dla firm, na edycję dokumentów online pozwala plan za 19 euro miesięcznie. Wiadomo już, że subskrybcję będzie można wykupić poprzez aplikację.

W aplikacji znajdziemy jedynie podstawowe funkcje edycji, nie należy się spodziewać, żeby Office Mobile mogła w całości zastąpić aplikacje desktopowe.

Według źródeł The Verge, MS Office na iOS będzie dostępny na przełomie lutego i marca 2013 r.

Oto pierwsze screeny oficjalnej aplikacji MS Office na urządzenia mobilne:

MS Office iPhone iPad screenshots

 
Źródło: The Verge

 

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: