Real Boxing na iOS jest już dostępny w App Store

Tomek Czech   15 listopada 2012

Real Boxing na iPhone'a, iPada, iPoda touch

Real Boxing, jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku, zadebiutowała dzisiaj w App Store. Zdaniem jej producenta – bydgoskiego dewelopera Vivid Games – to “jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie produkcji mobilnych na świecie”.

berrolia

Poza klasycznym, dotykowym sterowaniem, gra wykorzystuje również nowatorskie rozwiązanie kontroli sterowaniem postaciami V-Motion Gesture Control System. Zdaniem Vivid Games, Real Boxing jest pierwszą na świecie grą  na urządzenia mobilne, w której gracz może kontrolować postacie za pomocą gestów. To rozwiązanie znane z systemu Kinect, z tym, że w Real Boxing do śledzenia gestów graczy wykorzystana jest przednia kamera urządzenia mobilnego (np. iPada) oraz autorskie algorytmy analizujące obraz. Po podłączeniu iPhone’a, iPada lub iPoda touch do telewizora, walkę można stoczyć na dużym ekranie. Producent zapewnia, że rozgrywka na ekranie TV to jakość obrazu porównywalna z domowymi konsolami do gier obecnej generacji.

Real Boxing to:

  • Niespotykana na platformach mobilnych oprawa graficzna oraz animacja postaci.
  • Bogata zawartość gry; trzy turnieje bokserskie, kilkudziesięciu przeciwników, treningi, sklepy z garderobą i dodatki pozwalające na edytowanie wyglądu sportowców.
  • Dwa typy sterowania umożliwiające kontrolowanie zawodników poprzez zadawanie ciosów na ekranie dotykowym lub wykonywanie gestów rejestrowanych przez kamerę.
  • Trzy mini gry zwiększające umiejętności pięściarza kierowanego przez gracza.
  • Fantastyczna ścieżka dźwiękowa oraz profesjonalny komentarz w trakcie pojedynków.
  • Tryb rozgrywki wieloosobowej poprzez Game Center i listy rankingowe dla graczy z całego świata.
  • Możliwość podłączenia platform mobilnych do telewizora.

Zobacz trailer wprowadząjacy Real Boxing:

Nad animacjami do Real Boxing pracowało polskie studio Dash Dot Creations. Do osiągnięcia wysokiego stopnia realizmu wykorzystane zostały sesje motion capture wykonane w Alvernia Studios – w miejscu, w którym powstawały animacje do produkcji takich jak Wiedźmin 2, Bullet Storm czy Dead Island. Do produkcji gry wykorzystana została zaawansowana technologia Unreal Engine 3.

Real Boxing na iPhone’a, iPada i iPoda touch  jest dostępny w App Store za 4,49 €.

 

Źródło: Vivid Games, App Store

 

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: