Premiera OS X 10.9 już wkrótce?

Tomek Czech   13 lutego 2013

OS X 10.9

OS X 10.8 Mountain Lion zadabiutował w lutym zeszłego roku, dlatego wielu spodziewa się premiery jego następcy – OS X 10.9 – w ciągu następnych kilku tygodni. Blogerzy 9to5Mac przejrzeli statystyki wizyt swojej strony i zauważyli znaczy wzrost odwiedziń z komputerów z systemem operacyjnym OS X 10.9.

berrolia

 

mac-os-x-10-9_01

 

Co więcej, wszystkie te wizyty pochodzą z Cupertino (i okolic), co niemalże wyklucza możliwość, że są to dane nieprawdziwe: o ile Google Analytics można uszukać co do używanego systemu operacyjnego, o tyle dodatkowo zmylić go w kwestii lokalizacji (rozpoznawanej po IP) jest już dużo trudniej. Inną sprawą jest, po co ktoś zadawać by miał sobie tyle trudu?

 

mac-os-x-10-9_02

 

Inne statystyki ujawniają, że komputery pracowników Apple testujących OS X 10.9 w dalszym ciągu mają zainstalowanego Flasha, włączoną obsługę JavaScript, a używana rozdzielczość ekrenu większości z nich to 2560 x 1440.

Źródło: 9to5Mac
Grafika: NYClaudioTesta

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: