Premiera MacBooka Air z Retiną już w 2013?

Tomek Czech   20 lutego 2013

macbook-air-2013

Tajwański serwis Economic Daily donosi, że Apple przegotowuje się na wprowadzenie zarówno 11- jak i 13-calowego MacBooka Air z Retiną w trzecim kwartale 2013. Jak czytamy w publikacji, azjatyccy dostawcy części do komputerów Apple mają zacząć dostarczać podzespoły do nowych Air’ów już na początku drugiego kwartału tego roku. W tym samym czasie mają ruszyć prace w tajwańskiej montażowni MacBooków – Quanta.

berrolia

Zdaniem Economic Daily nowe MacBooki Air mają być też wyposażone w nowe procesory Intela – Haswell.

Jednak według wielu komentatorów, wprowadzenie nowych Air’ów z Retiną w 2013 wydaje się mało prawdopodobne. Źródła 9to5Mac twierdzą, że w zeszłym roku Apple testował możliwość dodania Retiny do MacBooka Air, ale napotkał wiele problemów związanych głównie z za wysokim poborem energii przez ekran Retina, które najprawdopodobniej nie zostały jeszcze rozwiązane.

Źródło: 9to5MacEconomic Daily (tłumaczenie)

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: