nju mobile vs. Red Bull Mobile No Limits: nowe oferty operatorów, tani internet w Twoim iPhonie/iPadzie

Tomek Czech   27 kwietnia 2013

nju-vs-red-bull

Wojna cenowa polskich operatorów komórkowych trwa w najlepsze i nie powiemy, żeby nas to jakoś bardzo przejmowało. Przeciwnie – z otwartymi ramionami witamy nowe, tańsze oferty. W zeszłym tygodniu na rynku pojawiły się dwie nowe propozycje: nju mobile od Orange oraz odpowiedź Play’a – nowe Red Bull Mobile No Limits.

berrolia


Czytaj też:
Nielimitowane rozmowy do wszystkich w Orange One
nju mobile – operator wyjaśnia wątpliwości dotyczące oferty
heyah non stop – odpowiedź na nju mobile i Red Bull Mobile No Limits

nju mobile ma dla nas dwie oferty: “z rachunkiem” oraz “na kartę”. W opcji z rachunkiem nie trzeba podpisywać kontraktu na rok, dwa albo dłużej (T-Mobile…) – umowa obowiązuje tylko przez 30 dni i automatycznie się przedłuża. Można z niej zrezygnować bez żadnych kar w dowolnym czasie. Opłata minimalna to 9 zł miesięcznie, którą można w całości wykorzystać na dowolne usługi rozliczane według cennika:

usługa

cena

1 min. połączenia głosowego

19 gr

SMS

9 gr

MMS

19 gr

Internet – 1 MB

19 gr

roaming

stawki wg. eurotaryfy – płatne dodatkowo

 

W opcji z rachunkiem możemy dodatkowo wybrać interesującą nas usługę: za 29 zł (miesięcznie) dostaniemy nielimitowane rozmowy do wszystkich, za 19 zł – nielimitowany internet (do 1 GB, potem zwalnia), a za 9 zł – nielimitowane SMSy i MMSy do wszystkich. Możemy wybrać jedną, dwie albo wszystkie trzy opcje. Maksymalny rachunek z nielimitowanymi rozmowami, wiadomościami i internetem wyniesie zatem 57 zł (29+19+9).

nju mobile na kartę to takie same ceny za rozmowy, SMSy oraz internet, jak w ofercie z rachunkiem (tabela powyżej). Żeby zacząć korzystać, wystarczy kupić starter za 5 zł lub 20 zł, albo przenieść numer do nju.

Ciekawą opcją w nju na kartę jest usługa do wszystkich:

Gdy wydasz danego dnia2 zł z konta, otrzymasz nielimitowane rozmowy i SMSy do wszystkich oraz pakiet 100 MB do końca dnia. Aktywacja usługi kosztuje2 zł i jest ważna 7 dni. Usługę można włączyć po pierwszym doładowaniu konta za min 5 zł.

Korzystając z tej opcji codziennie, otrzymamy więc nieograniczone rozmowy, wiadomości oraz internet (3 GB przy pełnej prędkości) za około 70 zł miesięcznie.

W nju mobile można oczywiście korzystać również z połączeń międzynarodowych i roamingu. Ceny można sprawdzić tutaj.

Odpowiedzią Play’a na ofertę nju mobile było wprowadzenie (zaledwie kilka godzin później) oferty Red Bull Mobile No Limits z taryfami 29,5 zł i 39,5 zł.

Za 29,5 zł otrzymujemy nielimitowane rozmowy do wszystkich, a w abonamencie droższym o 10 zł mamy dodatkowo nielimitowane SMSy. W ubo przypadkach umowę podpisujemy na czas nieokreślony i otrzymujemy pakiet 50 MB (potem zwalnia) oraz darmowy dostęp do YouTube, Facebook, NK i Świata Red Bulla.

Po wykorzystaniu 50 MB danych, możemy (a raczej musimy, jeśli regularnie korzystamy z mobilnego internetu) wykupić dodatkowe pakiety:

  • 333 MB za 11 zł
  • 666 MB za 16 zł
  • 2 GB za 20 zł

Jeśli więc chcemy w ofercie Red Bull Mobile No Limits korzystać z nielimitowanych rozmów, SMSów oraz mieć do dyspozycji sensowną ilość danych (716 MB lub 2,05 GB) przy pełnej szybkości, musimy wydać miesięcznie 55, 5 zł – 59,5 zł.

Jak widać, obie oferty są bardzo zbliżne cenowo. “Nielimitowane wszystko” w nju mobile kosztuje 57 zł, w Red Bull Mobile 1,5 zł mniej, ale z mniejszą o blisko 300 MB ilością danych (1GB vs. 716 MB), lub 2,5 zł więcej, ale z dwukrotnie większym limitem danych (1GB vs. 2,05 GB). Nie ma wątpliwości, że warto wydać te dodatkowe 2,5 zł.

Jeśli chodzi o karty micro– i nano-SIM dla naszych iUrządzeń, to na razie wiemy tylko tyle, że w nju mobile będą dostępne karty micro (potwierdził to na swoim blogu Wojtek Jabczyński z Orange Polska). Na stronach operatorów nie znajdziemy informacji o dostępności kart nano, więc prawdopodobnie takich nie oferują. Właściciele iPhonów 5 oraz iPadów mini, tradycyjnie, będą musieli sobie tu i ówdzie podocinać i przypiłować.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnej z kolejnych ofert polskich operatorów.

Podobne tematy:
nju mobile – operator wyjaśnia wątpliwości dotyczące oferty
heyah non stop – odpowiedź na nju mobile i Red Bull Mobile No Limits

Źródło: nju mobile, Red Bull Mobile

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: