Nowy MacBook Pro z Haswellem dostrzeżony na Geekbench, premiera wkrótce?

Marek Twejn   9 lipca 2013

MacBook-Pro-Mavericks

W czerwcu Apple zaktualizował linię MacBooków Air dodając do nich procesory Haswell oraz szybszy moduł Wi-Fi – 802.11ac i nie ma wątpliwości, że niedługo odświeżone zostaną również MacBooki Pro.  Może nawet szybciej, niż się spodziewaliśmy, bo na Geeekbench pojawiły się właśnie rezultaty benchmarku nowego, 15-calowego MacBooka Pro z Haswellem.

berrolia

Nowy MBP dostrzeżony został pod identyfikatorem “AAPLJ45,1”. Komputer pracuje na procesorze Intel Haswell (Core i7-4950HQ) 2,4 GHz ze zintegrowaną grafiką Intel Iris Pro 5200.

Nie wiadomo, czy jest to model z Retiną, czy bez.

Szybkość i wydajność nowego MacBooka Pro jest porównywalna z obecnymi modelami, ale, jak wiemy, podstawową zaletą Haswella jest dużo lepsze zarządzanie energią – nowe procesory Intela niemal podwoiły długość życia baterii w Airach (teraz to 9 godz. w modelu 11-calowym i aż 12 godzin w 13-calowym). Może nie powinniśmy spodziewać się aż takich osiągów w zdecydowanie bardziej prądożerczych MacBookach Pro, ale z pewnością możemy oczekiwać znacznego wydłużenia czasu pracy na beterii (obecnie długość życia baterii zarówno w MBP z Retiną, jak i w modelu ze zwykłym wyświetlaczem, to 7 godzin).

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić premiery nowego MacBooka Pro.

Źródło: Cult of Mac

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: