Nowy Mac Pro od jutra w sprzedaży

Marek Twejn   18 grudnia 2013

Nowy Mac Pro

Apple ogłosił dzisiaj oficjalnie, że jutro rozpocznie się sprzedaż nowego, całkowicie odmienionego Maka Pro, którego po raz pierwszy zaprezentowano na tegorocznej WWDC. Ceny nowego Pro w polskim Apple Online Store zaczynają się od 13299 zł.

berrolia

Konstrukcja nowego Maka Pro oparta jest na koncepcji zunifikowanego rdzenia termicznego zapewniającej równomierne i skuteczne chłodzenie wszystkich procesorów.

Mózgiem Mac Pro nowej generacji są procesory Intel Xeon E5 , współpracujące z dwoma procesorami graficznymi AMD FirePro – dzięki temu nowy Pro jest do 2,5 raza szybszy niż obecny model i oferuje fantastyczną moc obliczeniową — do 7 teraflopów.

Nowy Mac Pro ma także pamięć masową z magistralą PCIe, która jest do 10 razy szybsza od typowych dysków twardych stosowanych w komputerach stacjonarnych, oraz najnowszą czterokanałową pamięć RAM ECC DDR3 z szyną taktowaną zegarem 1866 MHz o przepustowości do 60 GB/s.

Tak potężna moc ma sprawić, że nowy Mac Pro „będzie umożliwiał swobodną edycję materiału wideo w pełnej rozdzielczości 4K oraz jednoczesne renderowanie efektów w tle.”

Nowy Mac Pro ma interfejs Thunderbolt 2, pamięć masową flash z magistralą PCIe i ultraszybką pamięć RAM ECC.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić innych informacji na temat nowego Maka Pro.

Źródło: Apple

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: