Przeciek: już wkrótce premiera nowego, jeszcze cieńszego, 12-calowego MacBooka Air

Tomek Czech   24 marca 2014

12-calowy-macbook-air

Apple pracuje nad nowym modelem 12-calowego MacBooka Air, który ma mieć swoją premierę już “wkrótce” – wynika z wpisu na chińskim forum WeiPhone.com, na którym dwa lata temu pojawiły zdjęcia MacBooka Pro z Retiną jeszcze przed jego premierą.

berrolia

Nowy Air ma być jeszcze cieńszy, co osiągnięto by poprzez pozbawienie go wentylatora. Przy wydajności używanych obecnie w Makach procesorów Haswell (mniejszy pobór mocy – mniejsze nagrzewanie), takie posunięcie byłoby od strony technicznej jak najbardziej możliwe (niektóre obecne już na rynku ultrabooki nie mają wentylatorów).

Trackpad w 12-calowym MacBooku Air miałby być pozbawiony fizycznych przycisków i swoje działanie opierać jedynie na mechanizmie dotykowym (multi-touch).

Z wpisu na WeiPhone.com nie wynika jednoznacznie, czy nowy Air będzie wyposażony w ekran Retina.

Autor wpisu twierdzi, że 12-calowy Air pojawi się “wkrótce” (na WWDC ’14?), natomiast nowe, lekko tylko odświeżone wersje 13- i 15-calowych MacBooków Pro będą miały premierę  “nie wcześniej niż we wrześniu”.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji o nowych MacBookach.

Źródło: WeiPhone.com, za MacRumors

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: