Aktualizacja TripAdvisor na iOS dodaje bezpłatne mapy offline dla ponad 300 miast

Tomek Czech   17 lipca 2014

Aktualizacja TripAdvisor na iPhone, iPad

Jeśli tegoroczne wakacje jeszcze przed Wami, ucieszy Was najnowsza aktualizacja TripAdvisor, największa od czasu pojawienia się aplikacji w App Store. TripAdvisor umożliwia teraz dostęp offline do map, zdjęć i recenzji z ponad 300 miast. Aplikacja i wszystkie usługi offline pozostają bezpłatne.

berrolia

Żeby mieć dostęp do map i pozostałych informacji offline, przed wyjazdem albo używając hotelowej Wi-Fi, znajdujemy wybrane miasto i klikamy “Download” w prawym, górnym rogu. Wyświetli się informacja o wielkości downloudu (np. 45 MB w przypadku Lizbony) i rozpocznie pobieranie.

W podróży, gdy nie będziemy mieli dostępu do internetu, aplikacja wyświetli nam mapę i 10 recenzji dla każdego hotelu, restauracji lub innego POI (point of interest). Gdy jednak znajdziemy się w zasięgu internetu (np. jakiejś darmowej Wi-Fi), aplikacja automatycznie przejdzie w tryb online i będzie działała w trybie pełnym, wyświetlając wszystkie dostępne informacje.

tripadvisor-offline-maps

Dostęp do ściągniętych informacji możemy znaleźć też w zakładce “Downloaded cities”.

Dzięki mapom offline możemy teraz sprawdzić naszą pozycję na mapie i nawigować używając GPS nawet wtedy, kiedy nie mamy dostępu do internetu (=wykupionego pakietu roamingowego).

TripAdvisor umożliwia teraz również rezerwację stolika w “tysiącach restauracji na całym świecie”.

Stali użytkownicy/czki aplikacji docenią też ułatwiony, jednoklikowy dostęp do historii wyszukiwania hoteli.

TripAdvisor na iPhone’a i iPada możecie pobrać za darmo z App Store.

Przypominamy też o istnieniu aplikacji TripAdvisor Offline City Guides, bezpłatnego przewodnika po blisko 50 miastach na całym świecie, działającego całkowicie w trybie offline (przed wyjazdem musimy jednak ściągnąć przewodnik po wybranym mieście).

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić najnowszych informacji ze świata Apple.

Źródło: Apple Store

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: