Apple prezentuje Apple Watch

Marek Twejn   9 września 2014

apple-watch_2

Firma z Cupertino zaprezentowała dzisiaj swoje pierwsze urządzenie ubieralne. Długo wyczekiwany, legendarny inteligenty zegarek od Apple nosi nazwę Apple Watch.

berrolia

Apple Watch dostępny będzie w dwóch rozmiarach – 38 mm i 42 mm (dłuższy bok obudowy) – w trzech kolekcjach: Apple Watch, Apple Watch Sport i Apple Watch Edition.

Zegarki w poszczególnych kolekcjach różnić się będą rodzajem materiału, z którego wykonana została obudowa (stal nierdzewna, aluminium, 18-karatowe złoto), paskami (stalowe, gumowo-silikonowe, skórzane) oraz oczywiście kolorem.

kolekcje-apple-watch

Apple Watch posiada prostokątny, szafirowy, niezwykle odporny na zadrapania wyświetlacz Retina wyposażony w technologię Force Touch, dzięki której rozpoznaje różnicę między dotknięciem, a naciśnięciem ekranu.

Interfejs zegarka stworzony został na podstawie iOS, specjalnie zmodyfikowanego dla małych urządzeń (ekranów). Apple Watch będziemy obsługiwali poprzez dotykowy ekran, ale również za pomocą tradycyjnego (choć cyfrowego) pokrętła, nazywanego “cyfrową koroną” oraz przycisku Home.

korona-apple-watch

Niektóre funkcje będziemy mogli obsługiwać również głosem, jako że Apple Watch wyposażony jest w Siri.

Niestety Apple Watch będzie w małym stopniu samodzielnym urządzeniem, jego funkcjonalność będzie się w dużej mierze opierała na komunikacji z iPhonem (za pomocą Wi-Fi oraz Bluetooth 4.0). Zegarek będzie wyświetlał przychodzące wiadomości, rozmowy telefoniczne oraz maile.

Na wiadomości będziemy mogli odpowiedzieć na kilka sposobów: dyktując odpowiedź głosowo, wybierając z listy odpowiedzi sugerowanych przez Apple Watch (system analizuje treść wiadomości i podpowiada odpowiedź), używając emotikonu lub kreśląc na ekranie prosty rysunek (sic!).

Przychodzącą rozmowę możemy odebrać i prowadzić prosto z nadgarstka, jako że Apple Watch ma wbudowany mikrofon i głośnik.

Na maila nie odpowiemy wprost z zegarka, możemy go jedynie przeczytać, odpowiednio oznakować lub usunąć.

apple-watch-komunikacja

Dzięki wbudowanemu czujnikowi mierzącemu rytm serca, akcelerometrowi i GPS-owi (poprzez iPhone), aplikacje Workout oraz Activity będą monitorowały nasz trening i policzą ile kalorii spaliliśmy oraz ile czasu spędziliśmy w aktywny sposób.

Zegarek Apple wyposażony jest również w mapy z nawigacją “zakręt po zakręcie”. Zapewni nam również dostęp do naszych zdjęć oraz muzyki.

Apple Watch będzie również pozwalał na dokonywanie płatności we wprowadzonym dzisiaj przez Apple systemie Apple Pay (na początku będzie dostępny tylko w USA).

Zegarek naładujemy indukcyjnie przy pomocy ładowarki o magnetycznej końcówce, wykorzystującą technologię znaną z MagSafe.

ladowanie-apple-watch

Apple Watch będzie działał z iPhonem 5/5s/5c/6/6 Plus.

Będzie dostępny “na początku 2015”, a jego ceny zaczynać się będą od 349 dol. (Apple nie podał cen poszczególnych modeli).

Więcej z dzisiejszego eventu:

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji o Apple Watch.

Źródło: Apple

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: