Spotify Premium za “dychę”, czyli Spotify Family rusza w Polsce

Tomek Czech   27 października 2014

spotify-family-polska

Dzisiaj oficjalnie wystartowała w Polsce usługa Spotify Family, pozwalająca członkom rodziny (kochankom, znajomym, itp.) wspólnie subskrybować Spotify Premium w niższych cenach.

berrolia

Zasada jest prosta: użytkownik konta Premium (w cenie 19,99 zł, jak dotychczas) wskazuje od jednej do czterech osób – również użytkowników Spotify, z którymi wspólnie stworzy grupę (“rodzinę”), a każda z dodatkowych osób za konto Premium będzie płaciła jedynie 10,00 zł miesięcznie.

Ceny-Spotify-Family

Konto osoby dołączającej do grupy nie może być kontem Premium w momencie zaproszenia. Zatem jeśli aktualnie używasz konta Premium, a chcesz dołączyć do grupy, by zaoszczędzić, musisz 1) założyć nowe konto w wersji Free, lub 2) przestać płacić za konto Premium, wtedy automatycznie przekształci się ono w konto Free, co pozwoli Ci dołączyć do grupy i korzystać z usługi Premium za 10 zł.

Pakiet Spotify Family aktywujemy wchodząc na stronę spotify.com/pl/family, logując się do naszego konta Spotify Premium, wybierając opcję „wyższa wersja” i określając liczbę kont, które mają być dodane do pakietu. Usługa Spotify Family zostaje wtedy uruchomiona, a nasze konto zyskuje status administratora.

Żeby dodać kolejnych członków grupy,  na naszym profilu wchodzimy w sekcję zarządzania pakietem Spotify Family, klikamy „zaproś” i wpisujmy adresy email osób, które chcemy dołączyć do pakietu. Zostanie do nich wysłana wiadomość z informacją o zaproszeniu – wystarczy potwierdzić i podać otrzymany kod.

Wszystkie konta w ramach grupy pozostają całkowicie niezależne (historia, playlisty, ulubione, itp.).

Opłata za cały pakiet (wszystkie subskrypcje w ramach jednej grupy) jest zbiorcza, nie ma możliwości płacenia indywidualnie.

Według gazeta.pl, Spotify ma niedługo wprowadzić w Polsce możliwości płacenia za konto przelewem.

Aplikacja Spotify na iPhone’a/iPada jest dostępna tutaj, a na Maca tutaj.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Spotify

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: