Wymień Androida na iPhone’a

Tomek Czech   17 marca 2015

android-iphone-6Apple chce ułatwić podjęcie decyzji posiadaczom telefonów bez logo Apple, zastanawiającym się nad przejściem na jasną stronę mocy. Według 9to5Mac, firma z Cupertino planuje uruchomienie specjalnego programu, w ramach którego posiadacze smartfonów innych producentów będą mogli oddać swój dotychczasowy telefon w zamian za zniżkę na kupno nowego iPhone’a.

berrolia

Choć program skierowany będzie do posiadaczy wszystkich smartfonów innych niż iPhone, nie jest tajemnicą, że celem Apple jest przede wszystkim przyciągnięcie do siebie użytkowników high-endowych telefonów z Androidem – od Samsunga, HTC, LG, czy Motoroli.

Oceną wartości telefonu zajmą się pracownicy sklepów Apple Store, biorąc pod uwagę zarówno jego stan techniczny, jak i stopień zniszczenia. Zadaniem pracowników sklepów Apple będzie też skopiowanie książki adresowej do nowego iPhone’a, natomiast przeniesieniem/skopiowaniem reszty danych będzie się musiał zająć sam użytkownik.

Program ma zostać uruchomiony w ciągu najbliższych tygodni. Nie wiadomo jeszcze, jaką kwotę będzie można otrzymać za dotychczasowy telefon. W przypadku programu iPhone Reuse, polegającego na oddaniu starego iPhone’a w zamian za zniżkę na nowego, za stary telefon można w USA otrzymać do 250 dol. (lub np. 215 € we Francji, czy 146 ₤ w Wielkiej Brytanii).

Ocena i wymiana telefonów może odbyć się jedynie w Apple Store, w związku z czym ani iPhone Reuse, ani program wymiany telefonów innych producentów nie będą w najbliższym czasie dostępne Polsce.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też:

Źródło: 9to5Mac

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: