Twitter w końcu pozwala otrzymywać wiadomości prywatne od każdego

Tomek Czech   21 kwietnia 2015

twitter

Tak jak pierwszy iPhone nie pozwalał na wykonanie tak prostej czynności, jak wysłanie MMSa, tak Twitter chroniąc naszą prywatność z niewyjaśnionych powodów nigdy nie pozwalał na wysyłanie prywatnych wiadomości tym użytkownikom, którzy nas nie obserwowali (lub otrzymywanie wiadomości od tych, których nie obserwowaliśmy my). Apple poradziło sobie z MMSami w dwa lata, Twitterowi ulepszenie Direct Messages zajęło 9 lat.

Wczoraj Twitter wprowadził w końcu możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości do każdego użytkownika, nawet tego, którego nie obserwujemy. Musimy jednak zaznaczyć odpowiednią opcję w ustawieniach (Ustawienia -> Bezpieczeństwo i prywatność -> “Otrzymuj prywatne wiadomości od wszystkich”).

Na profilu użytkownika pojawia się teraz nowa ikona informująca o tym, czy możemy mu wysłać prywatną wiadomość:

twitter-dm

Jeśli dostaniemy wiadomość prywatną, będziemy mogli na nią odpowiedzieć bez względu na to, czy jej nadawca nas obserwuje i jakie ma ustawienia prywatności.

Czytaj też:

Podłącz się do Think Apple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić najnowszych informacji ze świata Apple.

Źródło: Twitter

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: