iOS 9: dostępność i kompatybilność

Marek Twejn   8 czerwca 2015

kompatybilnosc-ios-9

Apple ogłosiło dzisiaj na WWDC 2015, że – zgodnie z wcześniejszymi doniesieniamiiOS 9 będzie kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami, na których działa iOS 8. Oto pełna lista:

berrolia

  • iPhone 4S, 5, 5s, 5c, 6, 6 Plus
  • iPad 2, 3, 4
  • iPad Air 1, 2
  • iPad mini 1, 2, 3
  • iPod touch 5-tej generacji

W iOS 9, Apple skupiło się przede wszystkim na poprawie stabilności i wydajności systemu. Według źródeł Marka Gurmana z 9to5Mac, w pracach nad nowym iOS Apple zastosowało inne niż dotychczas podejście: najpierw stworzyło podstawową wersję iOS 9, która miała działać wydajnie nawet na starszych urządzeniach, a dopiero potem dodawało funkcje, które wymagają szybszego procesora, i które w związku z tym będą działać wyłącznie na nowszych iPhone’ach i iPadach.

Apple osiągnęło podobno bardzo zadowalające wyniki testów nowego iOS na urządzeniach wyposażonych w procesor A5 (iPhone 4S, iPad 2, iPad mini, iPod touch 5-tej generacji).

Dostępność

iOS 9 będzie dostępny “jesienią” (prawdopodobnie w połowie września, wraz z premierą nowych iPhone’ów). Publiczna beta będzie dostępna w lipcu, natomiast zarejestrowani deweloperzy mogą pobierać i instalować nowy iOS już dzisiaj.

Więcej z WWDC 2015:

Podłącz się do Think Apple na Facebooku, Twitterze lub Google+ żeby nie przegapić żadnych wiadomości z WWDC 2015.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: