iPhone 6s jest (prawie) wodoszczelny [test wideo]

Grzegorz Dobromiński   4 października 2015

iphone-6s-wodoszczelnosc

Wraz z premierą iPhone’a 6s i 6s Plus użytkownicy z całego świata rozpoczęli testy nowych słuchawek. Poza różnorakimi crash-testami, doczekaliśmy się też testu wodoszczelności nowych urządzeń. Jak wypadły w nich najnowsze produkty Apple?

berrolia

Ku ogólnemu zaskoczeniu, iPhone 6s i 6s Plus doskonale radzą sobie z wodą. Uruchomione telefony zanurzono w wodzie na godzinę, a następnie sprawdzono ich działanie. Okazało się, że pracują one całkowicie prawidłowo. Woda nie zostawiła śladu również na ekranie, który zazwyczaj po zalaniu pokrywał się plamami.

Idąc za ciosem, użytkownik przetestował działanie telefonów po 48 godzinach od zanurzenia. Oprócz jednego paska, który pojawił się na ekranie iPhone’a 6s, obydwa urządzenia działały w 100% normalnie. Sprawdzona została funkcja 3D Touch, przyciski fizyczne, kamery, złącza Lightning i słuchawkowe.

Sprawę postanowili zbadać eksperci z iFixit. Okazało się, że nowe iPhone’y posiadają nie tylko specjalną taśmę chroniącą wnętrze przed dostaniem się cieczy przez szczelinę na styku ekranu i obudowy, ale też – co ważniejsze – że wszystkie styki i przewody na płycie głównej w nowatorski sposób pokryte są specjalną warstwą ochronną.

Zamiast skupiać się nad uniemożliwieniem cieczy dostania się do środka urządzenia, co jest zadaniem dużo trudniejszym lub wręcz niewykonalnym, Apple postanowiło zabezpieczyć prze wodą najważniejszą część telefonu – płytę główną. Dało to, jak widzimy, bardzo dobre rezultaty.

Firma z Cupertino nigdy nie ogłaszała, że iPhone’y są wodoodporne lub wodoszczelne, jednak pojawiają się plotki, że w kolejnych wersjach producent może położyć większy nacisk na ten aspekt.

Najnowsze przecieki dotyczące iPhone’a 7 wieszczą jego wodoszczelność oraz zwiększoną odporność na kurz i zabrudzenia. Plotki pochodzą z chińskiego portalu społecznościowego Weibo. Według ich autora, do produkcji iPhone’a 7 Apple miałoby wykorzystać inny niż metal materiał, który byłby jeszcze bardziej wytrzymały niż aluminium 7000 użyte w iPhonie 6s, i który zapewniłby urządzeniu pełną wodoszczelność.

Więcej o iPhonie 6s:

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnej informacji ze świata Apple.

Źródło: 9to5Mac, iFixit

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: