MotivAction: nowatorska aplikacja to-do, która sama motywuje Cię do wykonania zadań

Tomek Czech   20 marca 2016

MotivAction

MotivAction to aplikacja to-do, która nie zostawia nas samych z długą listą zadań do wykonania, tylko w nowatorski sposób pomaga nam zrealizować wszystkie cele, szczególnie te najbardziej ambitne.

berrolia

Pierwszy sposób to zastosowanie taktyki zabawy – aplikacja jest jednocześnie grą. Jej bohaterem jest Achi – biała kula, która lubi wspinać się po górach. Gdy wykonamy wszystkie zaplanowane przez nas zadania w danym tygodniu, Achi osiąga szczyt i dostaje złoty medal. Jej sukces zależy tylko od nas i tak naprawdę jest też naszym sukcesem.

Drugi sposób to aktywne motywowanie nas do wykonania zadania. Autor MotivAction, Adam Smaka, specjalnie nauczył się Swifta, by urzeczywistnić swój pomysł na aplikację, nad którą pracował cały rok. Możemy być więc pewni, że o motywacji i zakończonym sukcesem wytrwałym dążeniu do celu wie wiele. 

Jak to działa? 

Zaczynamy od starannego zaplanowania całego tygodnia. Dodajemy zadania na każdy dzień, ustawiamy poziom ich trudności, priorytet, czas startu, czas trwania i przypomnienia. Do każdego zadania możemy też przypisać “podzadania”.

Każde wykonane zadanie pomaga Achiemu wspiąć się wyżej, a nas przybliża nas do realizacji celu tygodniowego. A potem miesięcznego, kwartalnego, itd.

MA01

Gdy przychodzi pora wykonania konkretnego zadania, możemy dodatkowo zmotywować sami siebie określając nasze emocje w stosunku do zadania. Wybieramy np. “Dam czadu!”, “Nie mogę się doczekać” albo  “Żaden problem” i ze zdwojoną siłą przystępujemy do realizacji celu.

Najciekawsze rzeczy dzieją się jednak, kiedy przychodzi słabszy dzień i nie czujemy się na siłach, by zrealizować zaplanowane zadania. Ustawiamy wtedy “tryb niskiej motywacji” (“Nie mam ochoty tego robić”, “Nie dam rady, jestem za bardzo zmęczony/a”), a aplikacja spróbuje nas zmotywować do realizacji celu wyświetlając motywacyjne komunikaty, albo radząc, jak zabrać się do zadania.

MA02

Za wykoannie wszystkich lub większości zadań zostajemy pod koniec tygodnia wynagrodzeni złotym, srebrnym lub brązowym medalem – pozytywna motywacja ma nam pomóc w zrealizowaniu celów na kolejny tydzień.

MA04

MotivAction posiada wsparcie dla 3D Touch. W planach jest też aplikacja na Apple Watcha.

MA03

MotovAction nie zawiera reklam, ani zkupów wewnątrz aplikacji. Nie wymaga zakłądania konta, czy logowania się przez serwisy społecznościowe. Aplikacja dostępna jest jedynie w języku angielskim.

Zobacz film promocyjny:

MotivAction jest jest obecnie dostępna w App Store z 50% zniżką za 4,99 €.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: