iPhone SE i iPad Pro 9,7″ mają 2 GB RAM

Tomek Czech   22 marca 2016

ipadproiphoneseram-800x600

Apple nigdy nie ujawnia w jaką ilość pamięci RAM wyposażone są jego iPhone’y i iPady i żeby się tego dowiedzieć musimy zazwyczaj czekać, aż nowe urządzenia zostaną rozebrane na części przez iFixit. Tym razem było inaczej, bo Matthew Panzarino już dzień po konferencji potwierdził, że zarówno iPhone SE, jaki i nowy iPad Pro wyposażone są w 2 GB RAM. Redaktor naczelny TechCrunch był w stanie to określić dzięki aplikacji Smart Memory, którą zainstalował na otrzymanych do testów urządzeniach.

berrolia

Dodatkowo okazało się, że procesor w iPhonie SE nie jest celowo zwolniony i działa z pełną częstotliwością 1,85 GHz, dokładnie taką, z jaką działa procesor w iPhonie 6s.

W teście Geekbench przeprowadzonym przez Panzarino, iPhone SE otrzymał wynik 2538 (single-core) i 4421 (multi-core), czyli trochę lepszy, niż wynik iPhone’a 6s (odpowiednio: 2490 i 4341).

iphone-se-geekbench

Niestety okazało się też, że choć oba modele iPadów Pro posiadają ten sam procesor A9X, częstotliwość taktowania w modelu 9,7-calowym została delikatnie zmniejszona do 2,16 GHz. W 12,9-calowym Pro wynosi ona 2,24 GHz.

Większy iPad Pro posiada też większą ilość pamięci RAM – 4 GB.

BrydgeAir-klawiatura-ipad

Więcej z wczorajszego eventu:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: