Technologia bez barier, czyli Mój Mac Magazyn o rzeczach naprawdę ważnych

Tomek Czech   24 kwietnia 2016

MMM4bezbarier

Większość moich niewidomych znajomych nie wyobraża sobie życia bez iPhone’a. Z niedowierzaniem patrzę, jak szybko go obsługują (dużo szybciej ode mnie), jak sprawnie się za jego pomocą komunikują, poruszają po nieznanych miejscach, czy nawet jak w stosunkowo łatwy sposób pstrykają nim całkiem niezłe fotki. Applowski smartfon po prostu niesamowicie ułatwia im codzienne życie.

berrolia

Inni producenci oczywiście też wyposażają swoje telefony w funkcje dostępności, ale Apple poszło zdecydowanie dalej – sami niewidomi przyznają, że iPhone to rewolucyjne narzędzie, które otworzyło im całkiem nowe okno na świat. Nie bez przyczyny firma z Cupertino otrzymała wyróżnienie od Amerykańskiej Fundacji Na Rzecz Niewidomych, a Amerykański Związek Niewidomych przyznał, że “Apple zrobiło dla niewidomych więcej, niż jakakolwiek inna firma w historii”.

Dlatego nie jest zaskoczeniem, że tematem dostępności najnowszych technologii zajął się po raz pierwszy na tak dużą skalę właśnie magazyn o Apple. Tematem miesiąca najnowszego Mój Mac Magazyn jest właśnie to, w jaki sposób sprzęt Apple ułatwia życie osobom niepełnosprawnym (przed wszystkim niewidomym i niedowidzącym) i pozwala im na przełamywanie kolejnych barier, które jeszcze niedawno wydawały się nie do pokonania.

Twórcy Magazynu nie tylko porozmawiali z osobami niewidomymi i opisali ich doświadczenia ze sprzętem Apple, nie tylko oddali im swoje łamy, żeby sami opowiedzieli swoje historie, ale poszli o krok dalej – zadbali, by najnowszy numer był jeszcze łatwiej dostępny dla osób, które nie mogą go sobie same przeczytać: przy wsparciu Orange i Audioteki stworzyli jego wersję audio, która jest dostępna na Audioteca.com/pl (oraz poprzez aplikację Audioteka na iOS) za symboliczną złotówkę.

Wielkie gratulacje dla całej ekipie MMM za wykonanie naprawdę świetnej i pożytecznej pracy.

Mój Mac Magazyn można czytać w formacie PDF lub poprzez aplikację na iOS.

nomad2

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Wielka promocja LEGO na Amazon.pl!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: