Porównanie szybkości iOS 10 beta 1 vs. iOS 9.3.2 na wszystkich iPhone’ach (wideo)

Tomek Czech   14 czerwca 2016

porownanie-szybkosci-ios-10-ios-9-3

Natychmiast po udostępnieniu przez Apple pierwszej bety iOS 10 autor kanału EverythingApplePro przygotował wideo z porównaniem szybkości najnowszego systemu z ostatnią publiczną wersją iOS – iOS 9.3.2, na wszystkich iPhone’ach kompatybilnych z iOS 10.

berrolia

W przypadku iOS 10 mamy oczywiście do czynienia dopiero z pierwszą betą, które zawsze zawierają dużo błędów i potrzebują jeszcze sporej optymalizacji. Dlatego nie dziwi, że iOS 9.3.2 wypadł w teście lepiej. Ale – i tu też bez niespodzianki – im nowszy model iPhone’a, tym różnica w szybkości się zmniejsza. Na iPhonie 6s i SE oba systemy działają już z porównywalną prędkością (niektóre aplikacje działają szybciej na iOS 9, inne lepiej radzą sobie na iOS 10). Finalna wersja iOS 10 powinna więc nawet lekko przyspieszyć najnowsze modele iPhone’ów.

A pamiętajmy, że telefonem, pod który tak naprawdę zoptymalizowany ma być iOS 10 będzie… iPhone 7 (zarówno nowy model iPhone’a, jak i finalna wersja iOS 10 dostępne będą najprawdopodobniej we wrześniu).

Ciekawą rzeczą, której dowiadujemy się z porównania dwóch systemów jest to, że w iOS 10 (na nowszych iPhone’ach) zdecydowanie szybciej niż w iOS 9.3.2. działa aplikacja Zdjęcia. Wydaje się, że Apple włożyło sporo pracy w optymalizację tego programu, co pozwoli nam jeszcze szybciej i wygodniej robić zdjęcia już jesienią, po premierze finalnej wersji iOS 10 (w tym miejscu warto wspomnieć o niedawnych doniesieniach, że iPhone 7 wyposażony będzie w laserowy autofocus pozwalający na szybsze i bardziej dokładne ustawienie ostrości przy słabym świetle i w trudnych warunkach oświetleniowych).

Oprócz szybkości działania aplikacji, autor wideo zrobił też porównanie szybkości pobierania danych na obu systemach, przeprowadził test Geekbench i sprawdził temperaturę, do jakiej nagrzewają się iPhone’y z iOS 10 i iOS 9.3.2.

Zobacz galerię screenów z iOS 10

Pobierz nowe tapety z iOS 10 i macOS Sierra.

Więcej z WWDC 2016:

Wszystkie informacje z WWDC 2016.

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: EverythingApplePro

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: