Problemy z aktualizacją do iOS 10 – instalacja blokuje urządzenia. Zobacz, co zrobić

Tomek Czech   13 września 2016

csqh3rpweaaotwe

Aktualizacja: Apple twierdzi, że problem został już rozwiązany. Ale na wszelki wypadek lepiej wstrzymać się przed aktualizacją jeszcze przez chwilę

Wiele użytkowników na całym świecie donosi, że instalacja iOS 10 bezpośrednio z urządzenia (OTA – Over The Air) powoduje przełączenie urządzenia w tryb awaryjny (recovery mode). Żeby “odblokować” urządzenie musimy podłączyć je do komputera i odtworzyć przy użyciu iTunes.

berrolia

Problem nie występuje przy instalacji przez iTunes, dlatego zalecamy albo wstrzymanie się od aktualizacji w ogóle, albo wykonanie jej właśnie przez iTunes.

Jeśli Twoje urządzenie zostało zablokowane – podłącz je do komputera, uruchom iTunes i po wyświetleniu opcji odtwarzania lub uaktualniania wybierz pozycję Uaktualnij.

itunes-recovery-mode-update

Możesz tez wybrać opcję Odtwórz, ale tylko jeśli posiadasz kopię zapasową urządzenia, bo “odtwarzanie” urządzenia spowoduje utratę wszystkich danych.

Aktualizacja: John Paczkowski z BuzzFeed uzyskał oświadczenie od Apple, w którym firma przyznaje, że wystąpił błąd, który został już naprawiony.

Zdjęcie: Seth Weintraub

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: