W czwartek Apple zaprezentuje nowego MacBooka 13″ i dwa modele MacBooka Pro; nowy iMac i monitor 5K w 2017 – raport

Tomek Czech   22 października 2016

macbook_colors

Analityk Ming-Chi Kuo informuje w swoim najnowszym raporcie, że na czwartkowej konferencji Apple zaprezentuje trzy nowe laptopy: 13-calowego MacBooka oraz nowego MacBooka Pro w wersji 13- i 15-calowej. Apple pracuje też nad nowym modelem iMaca oraz monitorem Cinema Display 5K, ale według Kuo nie są one jeszcze gotowe i nawet jeśli zostaną zaprezentowane w najbliższy czwartek, nie trafią do sprzedaży w tym roku.

berrolia

Gwiazdą konferencji mają być nowe MacBooki Pro z Touch ID, panelem OLED, portami USB-C/Thunderbolt 3 i klawiaturą z mechanizmem motylkowym.

Nowe Pro mają być wyposażone w procesory Skylake, dyski SSD aż do 2 TB i ulepszone ekrany – rozdzielczość pozostanie co prawda ta sama, ale według Kuo lepsza będzie jakość obrazu, a wyświetlacze będą bardziej energooszczędne.

Kuo twierdzi, że panel OLED w MacBooku Pro będzie posiadał swój własny, energooszczędny procesor, “podobny do procesora, w który wyposażony jest Apple Watch”.

Apple może też zaprezentować nowy kabel zasilający z MagSafe lub adapter USB-C -> MagSafe.

Analityk nie wspomina nic o MacBooku Air, ale w przypadku premiery 13-calowego MacBooka wydaje się bardzo prawdopodobne, że linia Air nie będzie kontynuowana. Ewentualnie doczeka się niewielkiego odświeżenia.

Istnieje też możliwość, że 13-calowy MacBook, o którym wspomina Kuo, to jednak nowy model MacBooka Air.

Konferencja Apple odbędzie się w czwartek, 27 października. Start o godz. 19:00 czasu polskiego. ThinkApple będzie na bieżąco relacjonowało wszystkie wydarzenia z eventu.

Podłącz się do nas naTwitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji o nowych Macach.

thinkapple-300x300-dragonfly

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple PodcastWielki update Maców, iPhone 7 jet black i pierwsze testy Apple Watch Series 2:

Źródło: 9to5Mac, MacRumors

SANTA WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: