Wyciekły zdjęcia nowego MacBooka Pro – brak fizycznego przycisku Escape, panel OLED, Touch ID

Mateusz Majewski   25 października 2016

ApplePaySplashSA@2x.png

Już w czwartek konferencja “Hello again”, na której Apple ma odświeżyć linię Maców, prezentując kilka nowych modeli. Największego uaktualnienia oczekuje się od MacBooka Pro, który według dotychczasowych przecieków posiadać będzie m.in. panel OLED i czytnik linii papilarnych. Od teraz informacje te możemy brać niemalże za pewnik – grafiki z nowym MacBookiem zostały znalezione w bibliotekach udostępnionego wczoraj macOS Sierra 10.12.1.

berrolia

Widoczny na renderach MacBook Pro posiada panel OLED, czytnik Touch ID (który może zostać nazwany Magic Toolbar), głośniki umieszczone po obu bokach klawiatury oraz nowe zawiasy (co sugeruje zmienioną, prawdopodobnie cieńszą konstrukcję).

ApplePaySplashSA_GEO@2x.png

Wygląda na to, że dodatkowy panel wyświetlać będzie różne informacje w zależności od używanej aplikacji. Mogą to być więc zarówno klasyczne przyciski funkcyjne, jak i zmodyfikowane przez użytkownika skróty do konkretnych aplikacji.

Analityk Ming-Chio Kuo twierdzi, że Magic Toolbar będzie posiadał swój własny, energooszczędny procesor, „podobny do procesora, w który wyposażony jest Apple Watch”.

Touch ID będzie odseparowany od panelu OLED – może być więc fizycznym przyciskiem, na wzór przycisku Home w iPhonie.

macbook-pro-touch-id

Ikony znalezione w bibliotekach macOS Sierra wskazują też, że przycisk z Touch ID będzie służył do odblokowywania Maca.

macbook-pro-2016-touch-id-unlocking

Mówi się, że nowy MacBook stylistyką przypominać będzie bardzo obecne MacBooki Pro, jednak prawdopodobnie zostanie on odchudzony. Redukcji wagi i rozmiarów towarzyszyć będzie klawiatura motylkowa, znana z dwunastocalowego MacBooka. Poza tym nowy Pro posiadać będzie port(y) USB-C/Thunderbolt 3. Nie wiadomo, czy będzie wyposażony w MagSafe 2 oraz mini-jacka 3,5 mm.

thinkapple-300x300-dragonfly

Grafiki dostępne są w bibliotekach macOS Sierry 10.12.1 na każdym Macu. Oto ich dokładna lokalizacja:

/System/Library/PrivateFrameworks/PassKitUI.framework/Versions/A/Resources

zrzut-ekranu-2016-10-25-o-22-28-12W folderze znajdziemy trzy grafiki Maca oraz logo Apple Pay i aplikacji Wallet. Opis Apple Pay jest również w języku polskim.

MacBook Pro 2016 – wszystko, co wiemy przed czwartkową premierą

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple PodcastWielki update Maców, iPhone 7 jet black i pierwsze testy Apple Watch Series 2:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Inżynier Informatyki. Fotografuję, żegluję, programuję. Zdjęcia: instagram.com/mateuszmajewskicom

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: