Automatyczne odblokowywanie starszych Maców Apple Watchem

Mateusz Majewski   3 listopada 2016

macbook-air-gallery5

Możliwość bezpośredniej współpracy między urządzeniami z iOS a Makiem pierwszy raz pojawiła się w 2014 roku, wraz z prezentacją OS X Yosemite. To wtedy Apple zaprezentowało Handoff i Continuity (o tym, czym są te funkcje i jak aktywować je na starszych Macach pisałem tutaj). W macOS Sierra Apple rozszerzyło możliwości współpracy między urządzeniami mobilnymi a Macami o wspólny schowek oraz automatyczne odblokowywanie komputera Apple Watchem. Tą ostatnią funkcję wpierają jednak tylko nowsze komputery, lecz w internecie pojawił się potencjalny sposób na jej obsługę również na starszych Macach.

berrolia

Przed wykonaniem koniecznych kroków warto upewnić się oczywiście, czy do aktywacji pożądanej funkcji potrzebne nam są w ogóle dodatkowe działania. Jeśli Wasz Mac to model z połowy 2013 roku lub nowszy, jedyne co musicie zrobić, to włączyć dwupoziomowe uwierzytelnianie iCloud, ustawić kod na zegarku i aktywować odblokowywanie na Macu, co opisałem dokładnie w tym wpisie.

Dyskusję na temat możliwego rozwiązania dla posiadaczy starszych komputerów podjęli użytkownicy Reddita. Okazuje się, że opcję automatycznego odblokowywania uzyskać oni mogą po prostym upgradzie karty AirPort (dla komputerów, w których możliwa jest zmiana). Chodzi o to, by był to nowy chip, występujący w kartach obsługujących WiFi w standardzie AC oraz Bluetooth 4.0. Wśród polecanych kart często przywoływana jest Broadcom BCM4360.

Cena nowej karty powinna zamknąć się w 150 złotych + ew. koszt zakupu śrubokrętu P5 do odkręcenia śrubek dolnej klapy w przypadku MacBooka. Do pomyślnej zmiany karty potrzebna będzie jeszcze instalacja programu Continuity Activation Tool, którą opisywałem w tym artykule.

300x300-oslo

Czytaj też:

Podłącz się do ThinkApple na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Inżynier Informatyki. Fotografuję, żegluję, programuję. Zdjęcia: instagram.com/mateuszmajewskicom

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: