Apple Pay już niedługo w Polsce? – kolejny dowód

Tomek Czech   30 listopada 2016

apple-pay-polska

Od dłuższego czasu tu i ówdzie pojawiają się sugestie, że Apple Pay może się wkrótce pojawić się w Polsce. Moja dzisiejsza twitterowa wymiana zdań z mBankiem dostarczyła kolejnego dowodu, że płatności mobilne od Apple zbliżają się do Polski wielkim krokami.

Przy okazji pojawienia się informacji o wejściu Apple Pay do Hiszpanii, zaczepiłem na Twitterze m.in. Visa i MasterCard Polska oraz kilka banków, pytając o wprowadzenie tej usługi w Polsce. Odpowiedział tylko mBank, ale za to dość wymownie – otóż bank pochwalił się, że już wkrótce zaproponuje “nowe rozwiązania”. Na pytanie wprost o to, kiedy wprowadzą Apple Pay, osoba prowadząca konto odpowiedziała, że bank pracuje nad wdrożeniem usługi, ale nie jest w stanie podać dokładnego terminu. Dodała tylko, że “jest szansa”, że będzie to w pierwszym kwartale nowego roku.

Całą wymianę zdań znajdziecie tutaj.

Skoro mBank na swoim oficjalnym twitterowym koncie pisze, że pracuje już nad wdrożeniem usługi, to trudno traktować to inaczej, niż jako dowód, że już wkrótce będziemy mogli płacić za pomocą iPhone’a lub Apple Watcha (a także iPada i Maca w sieci).

Przeczytaj też: Czy Apple ma Polskę w dupie i dlaczego tak głęboko?

300x300-oslo

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Z miłości do Apple

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: