Białystkok w mobilnym obiektywie – szóste spotkanie drugiej edycji Nozbe Mobile Photo Trip

Redakcja   3 lutego 2017

Czas na szóste spotkanie z cyklu Nozbe Mobile Photo Trip – po Katowicach, Warszawie, Kielcach, Płocku i Toruniu, miłośnicy fotografii mobilnej spotkają się 4 lutego w Białymstoku.

ThinkApple jest patronem medialnym wydarzenia.

berrolia

Ponad trzydziestka fotografów mobilnych z całej Polski zrobi w mieście jednego dnia kilkaset zdjęć, które zostaną udostępnione w serwisie społecznościowym Instagram. Spotkanie rozpocznie się od wizyty w Operze i Filharmonii Podlaskiej, obejmie m.in również zwiedzanie Soboru św. Mikołaja, wizytę w Pałacu Branickich oraz Centrum im. Ludwika Zamenhofa. W centrum miasta będzie możliwość sfotografowania kilku ciekawych murali, w tym najsłynniejszego pt. „Dziewczynka z konewką”, oraz zajrzenia w liczne podwórka, bramy czy boczne uliczki. Dodatkowo, dla tych z fotografów, którzy zostają w Białymstoku na cały weekend, w niedzielę przewidziany jest dodatkowy fotospacer po miejscach, których nie udało się odwiedzić w sobotę.

Członkowie inicjatywy Mobile Photo Trip wybrali Białystok z dwóch względów: miasto jest piękne i warte pokazania szerszej publiczności, a przy tym mało znane – uważają, że warto to zmienić. Jako stolica Podlasia jest ono wizytówką regionu i pokazuje w pigułce jego unikalne strony, podkreślając zwłaszcza fakt, że jest to obszar spotkania wielu kultur.

Prowadzący spotkanie w Białymstoku: Jarek Bryła (Instagram: @yarekb).

Tak się zdarzyło, że w moim życiu szczególnie dużą rolę odgrywają dwa miasta. Pierwszym z nich jest Kraków, gdzie znajduje się mój dom rodzinny z widokiem na kopiec Kościuszki. Drugim jest Białystok, w którym zamieszkałem po ślubie. To stąd wyruszam co roku latem w stronę Suwalszczyzny lub Mazur, by utrwalać piękno tych krain na fotografii. Zamglone tafle jezior o wschodzie słońca, stare chaty, stogi siana… A także bezkrwawe łowy. Czapla zgarbiona nad powierzchnią stawu, walka łyski z łabędziem, zaskroniec polujący na żabę – takie pamiątki przywoziłem ze swoich wypraw. Z czasem bardziej zainteresowała mnie fotografia makro wykonywana lustrzanką i – co jest szczególnym wyzwaniem – smartfonem. Obecnie telefon jest moim głównym akcesorium fotograficznym – lekki, zawsze pod ręką. Swoje prace zamieszczam na kilku stronach internetowych, a w szczególności na Instagramie. Wyróżnione zdjęcie mojej mrówki znalazło się w miesięczniku „Foto Kurier”. Jesienią i zimą przerzucam się na fotografię uliczną i krajobrazową.

Nozbe Mobile Photo Trip 16|17 to cykl comiesięcznych spotkań fanów fotografii wykonywanej za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym. Co miesiąc grupa 30-40 fotografów odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem (lokalny fan fotografii mobilnej) poznaje jego zakamarki. Podczas oprowadzania po mieście powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienny tryb życia miasta, jego zabudowę, architekturę, mieszkańców i lokalny koloryt.

Cały cykl spotkań trwa od września do czerwca i obejmuje 10 miast. Pierwsza edycja pokazała, że uczestnicy projektu generują duży ruch w mediach społecznościowych. Wydarzenia w ramach Mobile Photo Trip często były relacjonowane przez lokalne media, a inicjatywę wspierały miejskie i wojewódzkie instytucje.

Kolejne spotkania:

  • Bydgoszcz 18.03.2017
  • Kraków 1‐2.04.2017
  • Praga 6‐7.05.2017
  • Gdańsk 10‐11.06.2017

Więcej informacji:
facebook.com/MobilePhotoTrip
instagram.com/mobilephototrip
twitter.com/MobilePhotoTrip

Partnerzy:

MPT2_PARTNERS_BOX

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: