Otwarcie polskiego Apple Muzeum (galeria)

Mateusz Majewski   4 czerwca 2017

W sobotę swoje otwarcie świętowało Apple Muzeum pod Warszawą. Poza podziwianiem eksponatów, goście mieli okazję zobaczyć rozpakowanie i uruchomienie jedynej w historii wyprodukowanej przez Apple konsoli Bandai PipPin, pokaz unikatowego klona Apple II oraz kolekcję iPodów oraz iPhone’ów Norberta Cała oraz MacMuzeum.

berrolia

W kolekcji zobaczyć można ponad 200 pięknych, działających i unikatowych egzemplarzy komputerów zarówno Apple, jak i NeXT oraz ich ówczesnych bezpośrednich konkurentów.

Muzeum mieści się w podwarszawskiej miejscowości Łoś i jest prywatnym zbiorem Jacka Łupiny, który zdobywanie kolejnych eksponatów rozpoczął zaledwie trzy lata temu. Poza możliwością obejrzenia kolekcji, możliwy jest też zakup ciekawych plakatów i banerów Apple Muzeum.

Apple Muzeum poszukuje sponsorów

Ta unikatowa i niezwykle cenna kolekcja została zgromadzona w domu jednorodzinnym przez osobę prywatną i obecnie szuka sponsorów, którzy wsparliby powstanie godnej siedziby Apple Muzeum w Warszawie. Zainteresowani współpracą mogą się kontaktować przez Facebooka lub Twittera.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Student Informatyki. macOS rulez. Nagrywam, żegluję, programuję. Zdjęcia: mateuszmajewski.com

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: