Apple HomePod – inteligentny głośnik z Siri

Mateusz Majewski   6 czerwca 2017

Zgodnie z przypuszczeniami, na keynote rozpoczynającym tegoroczną WWDC zaprezentowany został nowy, zaprojektowany przez Apple głośnik z Siri – HomePod.

berrolia

Jeśli chodzi o część HomePoda przeznaczoną do odtwarzania dźwięku, urządzenie wyposażone zostało w 7 małych głośników dookoła konstrukcji i jeden duży, niskotonowy w jej środku. Sercem HomePoda ma być użyty w iPhonie 6 procesor Apple A8.

Nowe urządzenie wyposażone zostało w system mikrofonów umożliwiających wydawanie mu poleceń i zadawanie pytań w zakresie zarówno puszczanej muzyki, jak i klasycznych, kierowanych do Siri od lat. HomePod ma potrafić je odsłuchiwać nawet podczas głośnego odtwarzania dźwięku.

Nowy sprzęt od Apple rozpoznaje także umieszczenie przedmiotów w pokoju, w którym stoi i dostosowuje do niego optymalne ustawienia.

HomePod dostępny będzie w cenie 349 dolarów w dwóch kolorach – szarym i białym. Do sprzedaży trafi w grudniu, jednak tylko dla kilku krajów. Data globalnej premiery nie jest znana, jednak nie powinniśmy jej chyba szczególnie oczekiwać – Siri nadal nie mówi po polsku.

300x300-oslo

Więcej z WWDC 2017:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Mac od ręki i w super cenie!

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Student Informatyki. macOS rulez. Nagrywam, żegluję, programuję. Zdjęcia: mateuszmajewski.com

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: