Samsung nie uczy się na błędach – firma przyspiesza premierę Galaxy Note 8

Tomek Czech   13 lipca 2017

Samsung powtarza strategię z ubiegłego roku: wprowadzi na rynek swojego najnowszego flagowca – Galaxy Note 8 – na początku września, tuż przed premierą nowych iPhone’ów: 7s, 7s Plus i 8. Poprzednio przyspieszenie premiery Note’a 7 okazało się tragicznie w skutkach. Miejmy nadzieję, że tym razem południowokoreańska firma potraktuje kontrolę jakości poważniej (lub raczej – będzie miała na nią czas) i telefon nie będzie posiadał niebezpiecznych dla użytkowników wad konstrukcyjnych (w styczniu Samsung ogłosili, że każda ich bateria będzie podlegała bardzo rygorystycznemu, 8-stopniowemu procesowi kontroli).

berrolia

Wygląda jednak na to, że Samsung kolejny raz się spieszy. Jak podaje The Bell, powołując się na źródła w Seulu, premiera Note’a 8 została przyspieszona w obliczu pojawiających się doniesień o opóźnieniu rynkowego debiutu iPhone’a 8. Samsung chce sprzedać jak najwięcej egzemplarzy swojego telefonu, zanim do sklepów trafi nowy flagowiec z Cupertino.

Pojawiają się też przypuszczenia, że przyspieszenie premiery Note’a 8 Samsung może się wiązać ze słabszą niż się spodziewano sprzedażą Galaxy S8: według jednego z południowokoreańskich analityków, cytowanego przez The Bell (za The Investor), w pierwszych dwóch miesiącach sprzedano o 20% mniej egzemplarzy S8, niż rok wcześniej sprzedano modeli S7.

Samsung trzyma się więc tej samej, niebezpiecznej strategii, co przed rokiem. Oto, co w styczniu, po ogłoszeniu raportu w sprawie przyczyn wybuchów Note’a 7, pisałem na temat prawdziwej przyczyny problemów Samsunga:

Zastosowanie wadliwych baterii to jednak tylko konsekwencja prawdziwej przyczyny problemów – zbytniego pośpiechu wynikającego z chęci wprowadzenia telefonu na rynek jak najszybciej, jeszcze przed premierą iPhone’a 7 i bezsensownej „walki na specyfikacje”, której przejawem było stworzenie pojemnej, ale niebezpiecznej baterii.

Przeczytaj cały artykuł: Prawdziwa przyczyna problemu z Galaxy Note 7

Na szczęście Apple tradycyjnie nie włącza się w tą niezdrową rywalizację – według wielu doniesień, firma znacznie opóźni wprowadzenie na rynek iPhone’a 8, żeby nie trafił on w ręce klientów niedopracowany.

Galaxy Note 8 ma zostać zaprezentowany 23 sierpnia i pojawić się w sprzedaży na początku września. Telefon ma posiadać 6,2-calowy wyświetlacz Infinity Display (ten sam, co w Galaxy S8+), podwójną kamerę i czytnik linii papilarnych umieszczony z tyłu obudowy. Jak w poprzednich latach, dołączony do niego będzie rysik S Pen. Ma kosztować między 900 a 999 dolarów.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: