Czy w tym roku zobaczymy nowego iPhone’a SE?

Mateusz Majewski   19 lipca 2017

Jak donosi francuski iGeneration, premiera iPhone’a SE drugiej generacji może odbyć się jeszcze w sierpniu. Co ciekawe, raport zakłada także specjalny event z tej okazji oraz opóźnioną prezentację iPhone’a 8.

berrolia

W raporcie przeczytać możemy także dokładne informacje na temat ceny. Obecnie 32-gigowy iPhone SE kosztuje 489 euro (2149 zł), a nowa generacja według iGeneration miałaby zostać wyceniona na 399 euro, co mogłoby przełożyć się na niecałe 1800 złotych w Polsce.

Dlaczego TAK?

Powodem, dla którego Apple może planować wypuszczenie nowego SE to problemy z produkcją iPhone’a 8. Prezentując drugiego SE Apple zapełniłoby nieco lukę sprzedażową i zaspokoiło chociaż część konsumentów oczekujących na nowe iPhone’y.

Dlaczego NIE?

  1. Jest to pierwsza wzmianka o rzekomym iPhone SE drugiej generacji;
  2. Nowy SE mógłby odwrócić w jakimś stopniu uwagę od dużo ważniejszej premiery iPhone’a 8;
  3. W marcu tego roku Apple odświeżyło SE obniżając cenę i zastępując wersję 16GB modelem 32GB i dodają wariant 128GB;
  4. Sama nazwa Specjalna Edycja nie wskazuje raczej na kilka iteracji;
  5. Konferencje w sierpniu i październiku nie wpisują się w typowy dla Apple harmonogram corocznych eventów. Jeśli faktycznie iPhone 8 ma być opóźniony, bardziej spodziewana jest jego premiera w klasycznym wrześniowym terminie i zapowiedź późniejszego rozpoczęcia sprzedaży;
  6. Design iOS 11 z coraz większymi elementami nawigacji nie wydaje się sprzyjać stosunkowo małemu ekranowi SE. Szczególnie jeśli jesienią Apple zaprezentuje iPhone’a 8 z nową przekątną ekranu, zarówno dla nich jak i deweloperów kłopotliwe może stać się projektowanie interfejsu na coraz więcej modeli.

Z pewnością jednak iPhone SE pozostaje bardzo ciekawą propozycją dla osób chcących kupić tańszy lub mniejszy smartfon. Na razie nie można mówić, że jest on przestarzały, bowiem oferuje on w większości komponenty z iPhone’a 6S, jednak jeśli Apple planuje jego kontynuację, wkrótce przydałoby się większe odświeżenie. Osobiście bardzo entuzjastycznie zareagowałbym na taki ruch. I choć Apple nie zapowiedziało oczywiście, że wydany w marcu 2016 SE był pierwszą i ostatnią generacją, więcej wskazuje dziś na to, że nie do czeka się on następcy.

A Was interesują jeszcze telefony z czterocalowymi ekranami?

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast, w którym rozmawiamy o iPhonie 8

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Inżynier Informatyki. Fotografuję, żegluję, programuję. Zdjęcia: instagram.com/mateuszmajewskicom

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: