Apple pracuje nad słuchawkami AirPods z wyciszaniem dźwięków zewnętrznych

by Mateusz Majewski on 20 lipca 2017

Patenty zgłoszone dziś przez Apple do Biura Patentów i Znaków Towarowych opisują technologię wyciszania hałasu zewnętrznego możliwą do użycia w kolejnym modelu słuchawek AirPods. Zakłada ona wykorzystanie ruchomych zaworów, które blokowałyby niepożądane dźwięki otoczenia.

berrolia

System specjalnych zaworów potrafiłby otwierać i zamykać się w zależności od potrzeb. Dla przykładu wyciszanie mogłoby działać podczas słuchania muzyki, jednak wyłączać się w trakcie rozmowy telefonicznej. System byłby połowicznie analogowy, przez co zużywałby mniej energii i nie powodował efektu okluzji czy echa.

Technologia ta zarządzana miałaby być przez specjalne oprogramowanie. Słuchawki wykrywać miałyby na przykład aktywność ruchową użytkownika i dopasowywałyby zamknięcie czy odpowietrzenie klap. System byłby także w stanie regulować ciśnienie i podtrzymywać je optymalnie podczas zmiany wysokości nad poziomem morza.

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast, w którym rozmawiamy o iPhonie 8

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źrodło: USPTO, AppleInsider

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Uwielbiam macOS i staram się być obiektywny. Kameruję i fotografuję. Windsurfing, żeglarstwo, podróże.
Twitter: @add_mean

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: