Szybkie i proste generowanie JPK (Jednolity Plik Kontrolny) we wszystkich programach BinSoft (+kod na 30% zniżki!)

Tomek Czech   26 października 2017

Użytkownikom Maców, którzy potrzebują programu do fakturowania lub prowadzenia firmy, od dawna rekomendujemy produkty firmy BinSoft, cenionego twórcy oprogramowania na sprzęt z nadgryzionym jabłkiem (ale też na Windowsa). W związku z bardzo ważnymi zmianami w prawie od początku 2018 r., polecamy ich programy tym bardziej – wszystkie zyskały wsparcie dla prostego i szybkiego generowania JPK (Jednolity Plik Kontrolny).

berrolia

Co to jest JPK? 

Od 1 stycznia 2018 r. wszyscy przedsiębiorcy mają obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT i wysyłania jej do urzędu skarbowego jako JPK_VAT. Od pewnego czasu wymagano tego od dużych firm i średnich przedsiębiorstw, od początku nowego roku będą musieli to robić również mikroprzedsiębiorcy, czyli np. osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

Ministerstwo Finansów tak definiuje JPK:

Czym jest Jednolity Plik Kontrolny (JPK)

To zestaw informacji o operacjach gospodarczych przedsiębiorcy za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej. Dane są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa. JPK posiada określony układ i format (schemat xml), który ułatwia jego przetwarzanie.

BinSoft z JPK

Wszystkie programy BinSoft, w tym sztandarowe mpFirma, mpFaktura czy abcFaktury, pozwalają teraz w prosty sposób wygenerować JPK (potem plik wysyłamy do urzędu przy pomocy darmowego programu udostępnionego przez Ministerstwo Finansów).

Programy pozwalają też wygenerować JPK-FA i JPK-MAG, które od nowego roku podatnicy będą musieli dostarczyć na życzenie Urzedu Skarbowego. Pliki te zawierają dokładne informację na dokumentach handlowych i zazwyczaj nie są dostępne przez biuro księgowe.

Programy BinSoft, które posiadają wsparcie JPK:

Wszystkie programy znajdziesz tutaj.

Weryfikacja VAT/VIES

BinSoft udostępnił właśnie dodatkowy moduł do swoich programów – Weryfikacja VAT/VIES.

Moduł weryfikacji czynnego podatnika VAT/VIES pomoże uniknąć błędów sprawdzając status poradnika VAT w Polsce jak i Unii Europejskiej (jest to szczególnie ważne w fakturach kosztowych).

Najważniejsze funkcje:

• weryfikacja VAT z poziomy okna faktury
• weryfikacja VIES z poziomu okna faktury
• hurtowa weryfikacja z poziomu listy kontrahentów
• hurtowa weryfikacja z poziomu dokumentów handlowych

Moduł Weryfikacja VAT/VIES kosztuje 99 zł netto/rok.

UWAGA: z kodem “thinkapple” WSZYSTKIE programy BinSoft ze zniżką 30%!

Więcej o BinSoft:

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: