Potężna aktualizacja wznosi mpFirma na Mac na zupełnie nowy poziom [kod rabatowy]

Redakcja   18 października 2016

mpfirma_04_sml

Czy można sobie wyobrazić lepszy program do zarządzania firmą na Macu niż taki stworzony przez ludzi, którzy są wielkimi fanami Apple i przy tworzeniu swojego flagowego produktu opierali się o zasady, którymi kierował się też Steve Jobs – dostarczeniem najlepszego z możliwych produktów, niezwykle funkcjonalnego, przy jednoczesnym zachowaniu prostoty i intuicyjności?

berrolia

BinSoft to firma, która nie powstała w momencie, kiedy jej twórcy zapytali się “co robimy?”, jak to bywa w przypadku 99% firm. BinSoft zrodziło się z pytania “po co to robimy?”. Twórcy firmy nie chcieli po prostu robić oprogramowania, ale tworzyć rzeczy, które potrafią rewolucjonizować całą branżę. To dokładnie ten sposób, w jaki kiedyś myślał Steve Jobs, a obecnie Elon Musk.

Tak powstał sztandarowy produkt firmy – mpFirma, nowoczesny program do zarządzania firmą, w którym znajdziesz wszystko to, czego oczekujesz od tego typu programu: wpiera on dokumenty handlowe i magazynowe, pilnuje relacji z klientami (CRM), obsługuje zamówienia, serwis sprzętu czy reklamacje. Zaplanuje produkcję stając się sprawnym systemem ERP, zachowa rejestry, wyciągi i korespondencję. Przypilnuje płatności, powiadomi przez SMS bądź e-mail o relacjach między firmami. A wszystko to zamknięte w przyjazny i bardzo intuicyjny interfejs.

mpfirma-mac-01

Dla szukających prostego programu do wystawiania faktur i rachunków w stylu Maktura, firma oferuje własne, nowoczesne rozwiązanie –  mpFaktura.

Ale twórcy mpFirma nie osiedli na laurach i nie odcinają kuponów od starego produktu – program jest nieustannie rozwijany i wyraźnie widać, że działa znacznie szybciej i wydajniej w porównaniu do poprzednich wersji. Kilkanaście dni temu, po wielu miesiącach pracy całego zespołu, firma wypuściła dużą aktualizację, która wznosi program na zupełnie nowy poziom.

NOWOŚCI

Jedną z ważniejszych nowości, która pozwoli nam bezboleśnie wkroczyć w 2017 r.  jest możliwość łatwego eksportu danych do pliku JPK (jednolity plik kontrolny), czyli coś, co od przyszłego roku będziemy mieli obowiązek przedstawić na życzenie Urzędu Skarbowego.

mpFirma wychodzi naprzeciw globalnemu rynkowi – oprócz polskiego, program dostępny jest w czterech dodatkowych językach (angielski, niemiecki, rosyjski, włoski), dzięki czemu możemy bez najmniejszych obaw zatrudniać obcokrajowców do pracy w programie. Ułatwia to też komunikację między obsługującymi program osobami, które komunikują się w innych językach.

Program jest też teraz dostosowany do specyfiki większości najważniejszych rynków światowych – przy instalacji wybieramy kraj, w którym zamierzamy obsługiwać firmę, a program sam dostosuje do danego kraju np. stawki VAT, formularze czy inne parametry.

Żadnym problemem nie będzie też sprzedaż w walucie obcej, a nawet prowadzenie firmy w innej walucie – program automatycznie przelicza waluty, pobierając dane z Narodowego Banku Polskiego oraz Europejskiego Banku Centralnego.

Nowa wersja mpFirma to też sposób zaoszczędzenia na wydatkach związanych z księgowością – program umożliwia teraz eksport danych do najbardziej popularnych programów księgowych, jak Comarch Optima, Rachmistrz, Rewizor, R2Księga czy Mała Księgowość Rzeczpospolitej. Eksportujemy dokumenty handlowe do plików, importujemy je i… miesiąc rozliczony!

Twórcy programu zadbali, żeby jak najwięcej operacji działo się automagicznie, wprowadzając:

  • automatyczną synchronizację z Allegro – po synchronizacji sprzedaż ląduje w zakładce Zamówienia, dzięki czemu mamy możliwość jej kompleksowe obsługi: od wystawienia dokumentów handlowych, po powiadomienia czy nadanie kuriera. Program posiada też możliwość importowania zamówień z pliku z Amazon oraz e-Bay;
  • automatyczną wysyłkę listów drogą tradycyjną (Postivo) – jeśli zaistnieje konieczność wysyłki dokumentu drogą tradycyjną możemy uniknąć wizyty w urzędzie pocztowym;
  • synchronizację z powiadomieniami SMS (SMS API) – automatyczna wysyłka powiadomień po ukończonym serwisie, wysyłce paczki, listu przewozowego, itd.

mpfirma-mac-02

mpFirma oferuje oczywiście generowanie listów przewozowych  Inpost + paczkomaty, DPD, GLS, DHL, K-EX, TBA, Siódemka.

Nowy moduł „Magazyn SHR” daje możliwość udostępniania klientom swojego magazynu wraz ze spersonalizowanym cennikiem. Klient może więc podejrzeć stany magazynowe dostawcy oraz zamówić towar bezpośrednio z własnego programu.

Program posiada zintegrowane wsparcie dla protokołów Posnet i Thermal, dzięki czemu przygotowany jest do działania z 99% drukarek fiskalnych na polskim rynku.

One more thing…

Oprócz integracji z Allegro, mpFirma umożliwia teraz synchronizację danych z popularnych sklepów internetowych – w tym momencie są to: PrestaShop, AtomStore i Shoper. W następnym miesiącu pojawią się integracje m.in. z oScommerce, Magento, Sote i WooCommerce, a przed końcem roku z kolejnymi sklepami online.

O wszystkich możliwościach programu dowiesz się tutaj.

mpFirma to program stworzony z myślą o Macu, ale świetnie działa również na Windowsie (32- i 64-bit). Bazy danych generowane przez program są kompatybilne, co umożliwia przeniesienie bazy z jednego systemu do drugiego.

Dostępny jest w abonamencie, dzięki czemu mamy dostęp do wszystkich aktualizacji programu oraz wsparcie techniczne przez cały okres użytkowania aplikacji. BinSoft posiada młody, szybko reagujący zespół, który błyskawicznie rozwiązuje wykryte błędy i zapewnia pomoc techniczną na bardzo wysokim poziomie – program mpFirma został wyposażony w licencjonowany mechanizm świadczenia pomocy zdalnej.

Więcej szczegółów znajdzie na oficjalnie stronie mpFirma.

Z kodem rabatowym “thinkapple” otrzymasz 30% zniżki!

mpfirma-mac-03

Think Apple nie stosuje reklamy natywnej (ukrytej); wszystkie wpisy sponsorowane są odpowiednio oznaczane tak, by nie wprowadzać w błąd naszych Czytelników/ek. Jeśli uważasz, że aktualne oznaczenia są niewystarczające, daj nam znać, a my dołożymy wszelkich starań, by to naprawić. 

Mac od ręki i w super cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: