Premiera nowego MacBooka Pro i MacBooka Air już za tydzień; koniec MacBooka Air 11″ – nowy raport

Tomek Czech   18 października 2016

macbook-pro-2016-concept

MacOtakara donosi dzisiaj, że nowy MacBook Pro (late 2016), w wersji 13- i 15-calowej, może zadebiutować już w przyszłym tygodniu i pojawiać się w sprzedaży pod koniec października. W tym czasie powinniśmy się też spodziewać premiery nowego MacBooka Air w wersji 13-calowej. Z oferty Apple ma zniknąć 11-calowy model MacBooka Air.

berrolia

Wszystkie nowe laptopy mają być wyposażone w port (lub porty) USB-C/Thunderbolt 3. Znikną natomiast standardowe porty USB, MagSafe i Thunderbolt 2.

O październikowej premierze nowych MacBooków donosiło wcześniej MacRumors. Według serwisu, Apple intensywnie pracuje nad ukończeniem macOS Sierra 10.12.1, który będzie wspierać nowe funkcje MacBooka Pro – m.in. w Touch ID oraz dodatkowy panel OLED umieszczony nad klawiaturą, wyświetlający inne przyciski funkcyjne dla każdej aplikacji.

Już w czerwcu w kodzie macOS Sierra znaleziono ślady zdające się potwierdzać wsparcie dla panelu OLED, Touch ID i USB 3.1.

Nowy model MacBooka Pro w ma być cieńszy i lżejszy, wyposażony w większy gładzik i znacznie bardziej wydajną grafikę. Najprawdopodobniej będzie też dostępny w w kilku kolorach (m.in. srebrnym, złotym i gwiezdnej szarości).

Spodziewany jest też debiut nowych, „delikatnie odświeżonych” MacBooków Air i iMaców z portami USB-C i nową grafikę AMD. We współpracy z LG, Apple ma pracować też nad monitorem 5K, następcą Thunderbolt Display.

Premiera nowych komputerów mogłaby się odbyć 27 października. Nie wiadomo, czy Apple zorganizuje w tym celu kolejną konferencję (jest to coraz mniej prawdopodobne), czy wyda jedynie informację prasową.

Przeczytaj: Czy 27 października odbędzie się kolejna konferencja Apple?

thinkapple-300x300-dragonfly

iPhone 7 – recenzja

Podobne tematy: 

Thinkapple_logos

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacOtakara
Grafika: Lorenzo Mariotti

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: