Kod macOS Sierra zdaje się potwierdzać panel OLED, Touch ID i USB 3.1 w nowych MacBookach

Tomek Czech   15 czerwca 2016

macbook-pro-2016-oled-hajek

Kilka tygodni temu po raz pierwszy usłyszeliśmy o nowym, całkowicie odmienionym MacBooku Pro z panelem OLED i Touch ID, który ma pojawić się na rynku pod koniec roku. Zobaczyliśmy też pierwsze zdjęcia rzekomo przedstawiające nowego Pro. Informacje znalezione w kodzie pierwszej bety zaprezentowanego wczoraj macOS Sierra zdają się potwierdzać ostatnie informacje o nowym MacBooku.

berrolia

W API dla nowego systemu operacyjnego dla Maców znajdujemy kilka odniesień sugerujących, że nowe MacBooki rzeczywiście zostaną wyposażone w panel OLED. Zapis “kHIDUsage_LED_DoNotDisturb” może wskazywać, że na panelu OLED będzie mógł być wyświetlany przycisk “Nie przeszkadzać” (obecnie funkcję tę możemy włączyć lub wyłączyć w panelu powiadomień).

Natomiast zapis “kHIDUsage_LED” miałby świadczyć o tym, że na dodatkowym wyświetlaczu w MacBooku będą mogły być wyświetlane takie przyciski, jak “Włącz”, “Do przodu/do tyłu”, “Pauza”, służące np. do kontrolowania muzyki.

Jest też interesujący zapis “kHIDUsage_LED_NightMode”, który sugeruje pojawienie się przycisku służącego do uruchamiania trybu nocnego na Macu.

Więcej odniesień do “dodatkowego ekranu” (czyli właśnie najprawdopodobniej panelu OLED) można znaleźć w API dla macOS Sierra na stronie Apple.

Znajdziemy tam też odniesienia do “urządzenia biometrycznego”, co może potwierdzać, że – zgodnie z przewidywaniami – MacBooki zostaną wyposażone w Touch ID.

Może się też okazać, że nowe MacBooki nie będą posiadały jedynie portów USB-C. W kodzie macOS Sierra są też wzmianki o wsparciu dla  “USB Super Speed+,” czyli USB 3.1, które oferuje prędkość przesyłu danych do 10 GBit/s. Mogłoby to oznaczać, że Apple na razie nie zrezygnuje całkowicie z najbardziej popularnego obecnie złącza USB-A.

MacBook 2016

Według analityka Ming-Chi Kuo, nowe MacBooki Pro z panelem OLED i Touch ID mają pojawić się na rynku pod koniec tego roku. Wcześniej, bo w trzecim kwartale 2016 r., możemy zobaczyć nowe, 13-calowe MacBooki.

Japońska strona MacOtakara twierdzi z kolei, że nowe modele MacBooków Pro i Air pojawią się już w czerwcu. Do podobnych informacji dotarł AppleInsider, który przewiduje, że nawet jeśli w tym miesiacu nie zobaczymy całkowicie nowych modeli, to na pewno doczekamy się odświeżenia obecnych modeli MacBooków.

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Więcej o nowych MacBookach:

Źródło: MacGeneration, za 9to5Mac
Grafika: Martin Hajek

Odkrywaj codziennie nowe promocje na iSpot.pl

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: