Digitimes: Apple przyspiesza produkcję Apple Watch 2; premiera już we wrześniu razem z iPhonem 7?

Tomek Czech   15 czerwca 2016

WatchOS3_aw

Digitimes donosi, że Apple przyspieszyło produkcję Apple Watch 2, który może zadebiutować jeszcze w tym roku. Z informacji uzyskanych przez tajwański serwis wynika, że azjatyccy dostawcy zaczną wysyłać poszczególne komponenty do nowego modelu zegarka już w trzecim kwartale 2016 r., co mogłoby oznaczać pojawienie się Apple Watch 2 na rynku już nawet pod koniec września, wraz iPhonem 7.

berrolia

Zdaniem Digitimes, zamówienia na poszczególne części zegarka drugiej generacji są dużo wyższe, niż przewidywano. Na tej podstawie informatorzy serwisu oceniają, że Apple będzie w stanie wyprodukować 2 mln egzemplarzy AW2 miesięcznie.

O ile Apple ma podstawy przypuszczać, że nowy model zegarka sprzeda się lepiej niż poprzedni, to jednak trudno przypuszczać, że będzie potrzebowało aż takich ilości, biorąc pod uwagę, że przez cały pierwszy rok od debiutu miało się sprzedać 12 mln egzemplarzy Apple Watch. Oznaczałoby to, że firma z Cupertino spodziewa się podwojenia sprzedaży swojego zegarka.

Apple Watch 2

Według The Wall Street Journal, Apple Watch drugiej generacji będzie posiadał szybszy procesor oraz chip łączności komórkowej, co oznacza, że mógłby być całkowicie niezależny od iPhone’a. To z pewnością zwiększyłoby sprzedaż, bo Apple Watcha mogłyby używać także osoby, które nie posiadają smartfonu od Apple.

Z wcześniejszych doniesień wynika, że Apple Watch 2 może mieć nową, lżejszą obudowę (niektóre plotki wskazują, że jej wielkość się nie zmieni, inne mówiły o obudowie cieńszej o około 40%), ulepszony wyświetlacz, kamerę Face Time oraz inteligentne paski pomagające zegarkowi śledzić naszą aktywność fizyczną.

Apple ma też mocno pracować nad miniaturyzacją poszczególnych komponentów zegarka, żeby móc w nim zmieścić większą, bardziej pojemną baterię.

Czy dołoży również GPS?

Funkcje, które mogą pojawić się w Apple Watch 2 to m.in. analiza przebiegu snu oraz możliwość lokalizacji zegarka za pomocą aplikacji Find My Watch.

Są też pogłoski o możliwym pojawieniu się zupełnie nowych modeli mieszczących się w segmencie cenowym 1 – 10 tys. dol.

Czytaj też: Apple prezentuje watchOS 3 dla Apple Watch

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Więcej o Apple Watch:

Źródło: Digitimes

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: