Apple Watch 2 będzie niezależny od iPhone’a?

Marek Twejn   26 kwietnia 2016

tim-cook-apple-watch

Niemal całkowita zależność Apple Watcha od iPhone’a to jeden z najczęstszych powodów narzekań na applowski zegarek. No bo skoro do używania go potrzebujemy też telefonu, na którym możemy zrobić prawie wszystko to, co na zegarku, to w zasadzie po co nam zegarek? Okazuje się jednak, że Apple Watch 2 może być już w dużej mierze niezależnym urządzeniem.

berrolia

Jak donosi The Wall Street Journal, firma z Cupertino pracuje nad Apple Watchem drugiej generacji, który będzie posiadał szybszy procesor oraz chip łączności komórkowej, co oznacza, że po włożeniu karty SIM, z zegarka moglibyśmy swobodnie dzwonić i SMSować nawet wtedy, kiedy nie będziemy mieli ze sobą iPhone’a. Dzięki sieci 3G/4G zegarek byłby też zawsze połączony z internetem, co dałoby nam nieograniczony dostęp do wszystkich aplikacji, kiedy iPhone’a nie będzie w pobliżu.

Kilka dni temu Apple poinformowało deweloperów, że od 1 czerwca tego roku będzie akceptowało tylko natywne aplikacje na Apple Watcha, czyli takie, które działają bez potrzeby komunikowania się z iPhonem.

Nie wiadomo, czy Apple wyposaży też Apple Watch 2 w GPS, którego brak byłby w tej sytuacji chyba ostatnią przeszkodą na drodze do pełnej autonomiczności zegarka.

nomad2

Apple Watch 2

Z wcześniejszych doniesień wynika, że Apple Watch 2 może być wyposażony w nową, lżejszą obudowę, jaśniejszy ekran mający zapewniać lepszą widoczność w jasnym otoczeniu, kamerę Face Time oraz inteligentne paski pomagające zegarkowi śledzić naszą aktywność fizyczną.

Pojawiają się sprzeczne informacje na temat obudowy nowego modelu: niektóre plotki wskazują, że jej wielkość się nie zmieni, inne mówiły o obudowie cieńszej o około 40%.

Apple ma się też skupić na redukowaniu wielkości poszczególnych komponentów zegarka, żeby móc w nim zastosować większą, bardziej pojemną baterię.

Czy dołoży również GPS?

Funkcje, które mogą pojawić się w smartwatchu drugiej generacji to m.in. analiza przebiegu snu oraz możliwość lokalizacji zegarka za pomocą aplikacji Find My Watch.

Pojawić mogą się też zupełnie nowe modele mieszczące się w segmencie cenowym 1 – 10 tys. dol.

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Więcej o Apple Watch:

Źródło: WSJ, za MacRumors

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: