10 najlepszych aplikacji na Apple Watcha, których aktualnie używam

Mateusz Majewski   9 kwietnia 2016

najlepsze-aplikacje-apple-watch-2

Apple Watch to – zgodnie z zapowiedziami Apple – nasze najbardziej osobiste urządzenie. Dokładnie tak jest w moim przypadku: zegarek zakładam rano i zdejmuję go dopiero wieczorem. Jednak oprócz możliwości sprawdzania powiadomień, czasem potrzebuję dowiedzieć się czegoś więcej bez konieczności wyjmowania telefonu.

W tym artykule przestawię Wam dziesięć moich aktualnie ulubionych aplikacji na zegarek od Apple.

10. Shazam

Zestawienie otwiera Shazam, dobrze znana aplikacja do rozpoznawania muzyki i wyświetlania tekstów utworów.

Shazam ma jedną podstawową wadę, przez którą znajduje się dzisiaj na ostatnim miejscu mojej listy: choć rozpoznawanie aktywować możemy wprost z nadgarstka, wykorzystuje on niestety mikrofon iPhone’a.

10

Pobierz Shazam z App Store (darmowa)

9. Yachting Weather

Yachting Weather to program o bardzo specyficznym przeznaczeniu, który może się naprawdę spodobać pasjonatom żeglarstwa. Aplikacja pokazuje obecne oraz przewidywane warunki pogodowe, z naciskiem na aspekty żeglarskie.

Częstotliwość pojawiania się nowych informacji nie jest najlepsza, ponieważ aktualizacje pojawiają się co 6 godzin. W zamian otrzymujemy jednak informacje o przewidywanym wietrze, temperaturze, zachmurzeniu, a w zależności od ustawionej lokalizacji również długość, szerokość i częstotliwość fal.

Dużą zaletą jest możliwość wyświetlania najbliżej aktualizacji w skrótach (glances).

9

Pobierz Yachting Weather z App Store (darmowa)

8. Vidgets

Vidgets to aplikacja, którą opisywałem także w moim niedawnym zestawieniu dziesięciu najlepszych aplikacji na iPhone’a. Robi ona w zasadzie to samo, co wersja na większe ekrany – pokazuje wybrane przez nas informacje systemowe (jak stan baterii iPhone’a, wolną pamięć czy obciążenie procesora) lub np. pogodowe (zachmurzenie, temperatura i stan słońca).

Aplikacja potrafi również zbierać dane z czujników iPhone’a i wyświetlać stan prędkościomierza, żyroskopu, barometru i wysokość nad poziomem morza.

Niestety posiada ona dużą wadę, ponieważ dotychczas deweloperzy nie udostępnili możliwości wyświetlania Vidgets w skrótach.

8

Pobierz Vidgets z App Store (darmowa)

7. Onefootball

Fani piłki nożnej na pewno docenią możliwości Onefootball. Aplikacja potrafi wyświetlać wyniki oraz najważniejsze wydarzenia meczu na żywo.

Po zaznaczeniu ulubionych lig na iPhonie, ich lista pojawia się również na zegarku.

Jest to kolejna aplikacja z zestawienia, która posiada możliwość wyświetlania zawartości w skrótach.

7

Pobierz Onefootball z App Store (darmowa)

6. Documents Pro

Aplikacja Documents Pro to nic innego, jak uproszczona wersja programu na iPhone’a.

Na zegarku jej funkcjonalność ogranicza się do otwierania dokumentów, i to niestety tylko kilku rodzajów, jak tekst czy zdjęcia.

Nie obejrzymy w niej natomiast filmu, czy nie odsłuchamy notatki głosowej.

6

Pobierz Documents Pro z App Store (darmowa)

5. GPS Speed

GPS Speed to bardzo prosta aplikacja do pomiaru dystansu i obecnej oraz średniej prędkości. Niestety nie korzysta ona z przyrządów pomiarowych zegarka, bowiem ten nie posiada GPS. Dane zbierane są z nadajnika iPhone’a.

5

Pobierz GPS Speed z App Store (darmowa)

4. Pcalc Lite

Wyżej, bo na czwartym miejscu, uplasował się świetny, darmowy kalkulator PCalc. Wykonuje on ekspresowo 4 podstawowe operacje matematyczne, pozwala rozkładać rachunek (nawet na 100 osób!), aplikacja posiada także możliwość implikacji nawiasów w działaniach.

Zdecydowane zalety Pcalc to wspomniana wcześniej szybkość oraz to, że jest to aplikacja natywna, co oznacza, że pełnie możliwości programu uzyskamy nawet, gdy w pobliżu nie ma iPhone’a.

Dodatkową funkcją jest możliwość wyświetlania ostatniego wyniku w skrótach. Może nie jest to najbardziej pożądana funkcja, lecz kliknięcie prowadzi do szybkiego przeniesienia do aplikacji.

Jedyną wadą PCalc jest słabo działająca obsługa głosowa. Dodatkowo, przycisk umieszczony jest bardzo blisko klawiszy i czasem można go niechcący kliknąć.

4

Pobierz PCalc Lite z App Store (darmowa)

Pobierz pełną wersję PCalc z App Store ($9.99)

3. Dataman Next

Dataman to prosty program, który szerzej opisywałem w zestawieniu 10 najlepszych aplikacji na iPhone’a. Zlicza on wykorzystanie pakietu sieci komórkowej i przedstawia w formie kolorowego koła z procentową informacją w środku.

W dolnej części interfejsu możemy podejrzeć ile megabajtów dokładnie zużyliśmy oraz ile dni/transferu nam zostało.

Trochę mniej, lecz wystarczająco dużo informacji dowiemy się natomiast z widoku skrótu, co jest naprawdę wygodne i wręcz stworzone dla tego rodzaju aplikacji.

3

Pobierz DataMan Next z App Store ($1.99)

2. Low Battery

Aplikacji pokazujących stan baterii iPhone’a w sklepie znajdziemy naprawdę sporo. Niewiele z nich jednak łączy możliwości z dobrym designem. Takim programem jest Low Battery, który na ekranie mieści informacje o stanie baterii (tekstową i graficzną), model sparowanego iPhone’a oraz informacje o połączeniu internetowym telefonu (Wi-Fi/Cellular).

Dokładnie te same informacje w wygodny dla użytkownika sposób przedstawione są w widoku skrótu.

Dodatkowym udogodnieniem jest również możliwość ustawienia na iPhone ostrzeżeń, kiedy bateria osiąga ustawione przez nas wartości.

2

Pobierz Low Battery z App Store (darmowa)

1. RecorderHQ

Długi czas zastanawiałem się, czy na pierwsze miejsce zasługuje bardziej RecorderHQ czy Low Battery. O wyborze RecorderHQ zdecydowało to, że aplikacja zdecydowanie bardziej rozszerza funkcjonalność Apple Watcha.

RecorderHQ to program pozwalający na nagrywanie notatek głosowych wykorzystując sam zegarek. Aplikacja jest natywna, więc nie potrzebujemy telefonu do jej używania.

Program dzieli się na trzy ekrany i jest genialny w swojej prostocie. Pierwszy ekran to ogromny przycisk do rozpoczęcia nagrywania, który po kliknięciu zmienia się w standardowe zobrazowanie dźwięku na osi czasu. Jeśli chcemy skończyć nagrywać, wystarczy kliknąć dolny przycisk stop lub przykryć ekran dłonią. Po zakończeniu nagrywania mamy możliwość odtworzenia lub zapisania nagrania.

Drugi ekran to lista zapisanych notatek. Po kliknięciu w jedną z nich uzyskujemy możliwość zmiany nazwy, usunięcia, wysłania jej do aplikacji na iPhone’a lub odtworzenia. Po wysłaniu notatki do iPhone’a, pojawia się ona w spisie nagrań i możliwe jest jej dalsze udostępnianie. Ostatni ekran poświęcony jest wyborowi formatu nagrania. Do wyboru mamy WAV lub M4A.

1

Pobierz RecorderHQ z App Store (darmowa)

BONUS

Jako bonus przygotowałem dla Was ciekawostkę, czyli ważącą dokładnie 7,5 MB aplikację o wdzięcznej nazwie Phone Dialer for Apple Watch. Zasada działania jest bardzo prosta i polega na wyświetlaniu numerycznej klawiatury. Używając klawiszy wybieramy numer, klikamy zieloną słuchawkę i dzwonimy niczym z iPhone’a. Dzięki temu telefonować (a raczej “zegarkować”) możemy również do numerów spoza listy kontaktów.

Osobiście bardzo spodobało mi się to, że po zakończonej rozmowie aplikacja pozwala zapisywać nieznany numer do kontaktów.

BONUS-aw

Pobierz Phone Dialer z App Store ($0.99)

Zobacz też moje zestawienie: 10 najlepszych aplikacji na iPhone’a.

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

ZGSklepAppleWatch

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Inżynier Informatyki. Fotografuję, żegluję, programuję. Zdjęcia: instagram.com/mateuszmajewskicom

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: