10 najlepszych aplikacji na iPhone’a, których aktualnie używam

Mateusz Majewski   15 lutego 2016

najlepsze-aplikacje-iphone

Podczas kilkuletniej przygody z iOS poznałem tysiące programów, dzięki którym funkcjonalność mojego iPhone’a wzrosła kilkukrotnie. W tym artykule pokażę 10 najlepszych, z których obecnie korzystam. Choć nie są to programy bardzo popularne, liczę, że spodobają się Wam tak bardzo, jak mi.

berrolia

15% zniżki na wszystkie produkty Cheero!

10. Vidgets

Vidgets to program rozszerzający nieco możliwości Centrum powiadomień iOS. Umożliwia ona dodawanie określonej przez użytkownika ilości widgetów w panelu “Dzisiaj”. Dostępnych widgetów jest naprawdę dużo, począwszy od możliwości tworzenia bezpośrednich skrótów do konkretnych aplikacji, skończywszy na prędkościomierzu, kompasie czy barometrze.

Pobierz Vidgets z App Store (darmowa)

vidgets

9. Photomath

Photomath to program dla osób mających do czynienia z matematyką, w dużej mierze dla uczniów. Aplikacja to nic innego, jak inteligentny kalkulator, rozwiązujący działania czy równania. Poza możliwością wprowadzania działań z klawiatury, główną funkcją Photomath jest możliwość wprowadzenia danego działania do aplikacji przy użyciu aparatu. Poza wynikiem, w wielu przypadkach Photomath pokazuje również drogę do ich uzyskania, wyjaśniając każdy krok.

Pobierz Photomath z App Store (darmowa)

photomath

8. Sidefari

Sidefari docenią głównie użytkownicy iPadów, dzięki któremu zyskują oni możliwość otwierania dwóch kart Safari bezpośrednio obok siebie, używając wielozadaniowości zaprezentowanej wraz z systemem iOS 9.

Nietypowa aplikacja daje również dodatkową funkcję naszym telefonom.

Często zdarza się, że korzystając z Facebooka czy innych programów, natrafiamy na link do zewnętrznej strony internetowej. Wówczas mamy dwie możliwości. Jedna to otwarcie strony w średnio wygodnej, wbudowanej w program przeglądarce. Druga to otwarcie linka w Safari, co niesie za sobą otwarcie nowej karty oraz późniejszą konieczność powrotu do aplikacji, z której wcześniej korzystaliśmy.

300x300-oslo

Umówmy się więc, że obie metody nie są zbyt wygodne i właśnie dlatego powstał Sidefari. Program pozwala na otwarcie konkretnego linka w Safari, nie wychodząc z aplikacji, z której właśnie korzystamy. Z dołu wysuwa się po prostu okrojona przeglądarka, bez dostępu do historii czy zakładek. Nie jest również możliwa zmiana otwartej witryny. Po zakończeniu jej przeglądania, wystarczy wybrać przycisk Gotowe, tym samym wracając do aplikacji, w której obecnie jesteśmy.

Pobierz Sidefari z App Store (0,99 €)

sidefari

7. Dataman Next

Dataman to prosta aplikacja do pomiaru wykorzystywanego przez nas pakietu internetowego.

Program pozwala przeglądać użycie zarówno sieci komórkowej jak i Wi-Fi. Pokazuje on procentowe zużycie pakietu i pozwala na spersonalizowanie ostrzeżeń push po przekroczeniu konkretnych wartości downloadu. Co ciekawe, Dataman zlicza również zużycie poprzez hotspot osobisty. Informacje przekazywane przez program dostępne są w centrum powiadomień, a sposób ich wyświetlania czy kolory możemy regulować wewnątrz programu.

Pobierz Dataman Next z App Store (0,99 €)

dataman

6. MyScript Calculator

Kolejnym kalkulatorem w moim zestawieniu jest MyScript, który, tak jak Photomath, wyróżnia się sposobem wprowadzania działań. Aplikacja przekształca ręcznie napisane liczby i znaki na komputerową czcionkę i podaje wynik. Zaletą takiego rozwiązania jest zdecydowanie szybsze wpisywanie zagadnień, nie musimy już bowiem szukać funkcji czy znaków.

Pobierz MyScript Calculator z App Store (darmowa)

myscript

5. Mactracker

Mactracker to aplikacja dla prawdziwych pasjonatów sprzętu Apple. Wewnątrz programu znajdziemy listę wszystkich urządzeń wydanych przez firmę z Cupertino. Opis każdego z nich zawiera dokładne informacje o specyfikacji czy statusie wsparcia. Dodatkowo mamy możliwość odtworzenia dźwięku startowego każdego Maca.

Pobierz Mactracker z App Store (darmowa)

mactracker

4. Puffin Browser

Puffin Browser to alternatywna dla Safari przeglądarka internetowa. Co jednak odróżnia ją na tle konkurencji, to obsługa technologii Flash. Choć samo Apple nigdy nie wspierało wspomnianej procedury, a niedawno nawet samo Adobe zaprzestało ją rozwijać, z jej usług korzysta nadal wiele stron. Na co dzień nie muszę korzystać z Flasha, czasem potrzebuję jednak włączyć jakąś internetową transmisję (na przykład meczu), czego nie zrobiłbym używając Safari czy innych popularnych przeglądarek.

Dodatkowo, aplikacja umożliwia korzystanie z wirtualnego touchpada, pozwala łatwo wymuszać pełne wersje strony oraz blokuje wyskakujące okienka.

Pobierz darmową wersję.

Pobierz wersję Pro (3,99 €)

puffin

3. Tiny Scanner

Tiny Scanner, czyli świetna aplikacja imitująca działanie prawdziwego skanera. Używając aparatu program weryfikuje zawartość kadru i modyfikuje zdjęcie tak, by zamienić wszystko na czytelny efekt skanera. Ze swojego doświadczenia przyznam, że działa to lepiej, niż można by się spodziewać. Choć darmowa wersja pozwala nam zachowywać wewnątrz aplikacji jedynie dwa skany, nie jest to problemem, ponieważ Tiny Scanner umożliwia nam zapisywanie ich w Rolce z aparatu w dowolnym momencie.

Pobierz Tiny Scanner z App Store (darmowa)

tinyscanner

2. Vert

Vert to pięknie zaprojektowany, użyteczny program zamieniający jednostki i miary. Aplikacja potrafi zamieniać ogromną ilość miar, począwszy od rozmiarów ubrań, skończywszy na jednostkach pomiaru objętości, przyspieszenia czy energii. Program używam bardzo sporadycznie, jednak kiedy go potrzebuję, spisuje się wyśmienicie. Na plus mogę zaliczyć także brak jakichkolwiek reklam oraz możliwość zmiany motywu kolorystycznego.

Pobierz Vert z App Store (2,99 €)

vert

Mi Air – tak Apple walczyłoby ze smogiem

1. Documents Pro

Documents Pro od Savy Soda na pierwszym miejscu nie znalazł się przypadkowo. Jest to według mnie najlepiej rozwijany i naprawdę dopracowany program. Choć aplikacja wydaje się zwykłym eksploratorem plików, posiada kilka dodatkowych funkcji.

Przede wszystkim oferuje szybki dostęp do wielu popularnych chmur, jak Dropbox, Google Drive, OneDrive, Box czy iCloud Drive. Dane przechowywać możemy lokalnie, jednak aplikacja powala również na zapis plików w głównym folderze iCloud, gdzie utworzony zostanie oddzielny folder Documents Pro.

Ciekawą funkcją Documents jest niewątpliwie wbudowana opcja pobierania plików z internetu. Wystarczy skopiować link do wewnętrznej przeglądarki lub go w niej wyszukać, a następnie kliknąć na ikonkę pobierania.

ftp

smb

wifihttp

Kolejną świetną możliwością Documents Pro jest udostępniane plików kilkoma sposobami. Pierwsza dwa to wygodne protokoły SMB i FTP. Choć nazwy mogą odstraszać, cała operacja ogranicza się do włączenia protokołu jednym przyciskiem oraz wpisania odpowiedniego adresu na innym urządzeniu.

Podobnie do FTP działa udostępnianie plików przez WiFi. Różnice widoczne są tylko w sposobie wyświetlania folderu. Jednak niezależnie od metody, którą wybierzecie, Documents pro w prosty sposób pokazuje jak uaktywnić każdą z nich.

Po uaktywnieniu takiego udostępniania, zdalnie mamy możliwość dodawania oraz usuwania plików z iPhone’a.

Jeśli sądzicie, że to koniec możliwości Documents, jesteście w błędzie! Aplikacja pozwala na tworzenie nowych dokumentów, arkuszy, zdjęć, projektów Painta i notatek głosowych bezpośrednio w niej. Fenomen Documents Pro dopełnia także wsparcie dla 3D Touch oraz Apple Watcha.

Pobierz Documents Pro z App Store Free

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast – Apple Watch LTE, Apple TV 4K, iPhone 7s i 8

Sprawdź też, jakie były najlepsze gry i aplikacje w 2015 r. według Apple.

A jakie są Twoje ulubione aplikacje?

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Produkty Apple w super cenach

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Student Informatyki. macOS rulez. Nagrywam, żegluję, programuję. Zdjęcia: mateuszmajewski.com

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: