iPhone 7 z drugim głośnikiem zamiast gniazda mini-jack?

Marek Twejn   15 lutego 2016

iphone-dwa-glosniki

Wiele pojawiających się w ostatnim czasie informacji sugeruje, że w iPhonie 7 nie znajdziemy gniazda słuchawek mini-jack. Zamiast tego Apple prawdopodobnie dołączy do telefonu słuchawki EarPods z kablem Lightning. Być może do zestawu dokupić będziemy mogli nowe, bezprzewodowe słuchawki AirPods.

Co się stanie z miejscem zaoszczędzonym dzięki usunięciu gniazda mini-jack?

berrolia

Według analityków firmy Barclays, w miejscu tym pojawi się dodatkowy głośnik. Wraz z dotychczasowym głośnikiem, który znajduje się po drugiej stronie dolnej obudowy iPhone’a, stworzyłby on system stereo.

Patent przyznany niedawno firmie z Cupertino wskazuje, że przyszłe iPhone’y mogą być wyposażone w lepsze głośniki – dzięki użyciu wnętrza iPhone’a jako komory dźwiękowej oraz wykorzystania innych komponentów telefonu jako części głośnika, wydobywający się z niego dźwięk byłby nie tylko głośniejszy, ale miałby też lepszą jakość.

W zeszłym miesiącu pojawiły się pogłoski, że w iPhonie 7 zastosowana zostanie całkowicie nowa technologia redukcji szumów (stworzoną przez brytyjską firmę Wolfson Microelectronics) mająca pozwolić jeszcze lepiej eliminować dźwięki otoczenia podczas słuchania muzyki i rozmów telefonicznych. Jednak według raportu Barclays, technologia ta ma pojawić się dopiero za rok w iPhonie 7s.

Więcej o iPhonie 7:

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: AppleInsider
Grafika: SCAVidsHD

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: