iPhone 7: jeszcze cieńszy, całkowicie wodoodporny, z ładowaniem bezprzewodowym i lepszą redukcją szumów?

Tomek Czech   8 stycznia 2016

iPhone 7 concept (6)

Powołując się na informacje od “osoby znającej plany Apple”, strona Fast Company donosi, że iPhone 7 będzie wodoodporny, wyposażony w technologię ładowania bezprzewodowego i nowy system redukcji szumów, oraz że będzie “wyraźnie” cieńszy od obecnego modelu dzięki pozbyciu się gniazda słuchawek mini-jack.

berrolia

Po wyeliminowaniu standardowego portu 3,5 mm, dźwięk z iPhone’a 7 będzie przekazywany do słuchawek jedynie przez Bluetooth lub port Lightning. Poprzednie plotki mówiły o tym, że Apple może dołączyć do nowego iPhone’a słuchawki bezprzewodowe, ale raport Fast Company zdaje się sugerować, że w pudełku z iPhonem 7 znajdziemy słuchawki EarPods z kablem Lightning albo nawet obecny model słuchawek z wtyczką mini-jack i adapterem do podłączenia ich do gniazda Lightning.

Informatorzy Fast Company donoszą także, że system audio w iPhonie 7 będzie wykorzystywał całkowicie nową technologię redukcji szumów stworzoną przez brytyjską firmę Wolfson Microelectronics. Technologia ta, która zostanie użyta w samym telefonie oraz w słuchawkach, ma pozwolić jeszcze lepiej eliminować dźwięki otoczenia podczas słuchania muzyki i rozmów telefonicznych.

Prawdopodobne jest, że słuchawki z kablem Lightning, wyposażone w nową technologię redukcji szumów będą sprzedawane przez Apple osobno pod marką Beats.

Według źródeł Fast Company, Apple rozważało zastosowanie ładowania bezprzewodowego już w dwóch ostatnich modelach iPhone’a, ale ostatecznie technologia ta pojawi się właśnie w iPhone 7. Nie wiadomo dokładnie jaka metoda ładowania bezprzewodowego zostanie użyta, ale prawdopodobne wydaje się użycie metody indukcyjnej, zastosowanej w Apple Watch.

W raporcie czytamy też, że iPhone 7 będzie “całkowicie wodoodporny”, dzięki pokryciu wszystkich komponentów telefonu “specjalną powłoką chemiczną”.

Fast Comapny dodaje jednak, że Apple wielokrotnie w ostatniej chwili wycofywało się z zamiaru dodania do iPhone’a niektórych nowych funkcji, więc pojawienie się w tegorocznym modelu technologii ładowania bezprzewodowego oraz całkowitej wodoodporności nie jest jeszcze przesądzone.

Więcej o iPhonie 7:

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Fast Company

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: