Lista życzeń na 2016 r., czyli mój list do Apple

Mateusz Majewski   8 stycznia 2016

apple-2016

Nowy rok – nowe marzenia, nowe nadzieje, nowe produkty. Obcuję z Apple już około siedmiu lat i chyba jeszcze nigdy nie miałem tak poważnych zastrzeżeń do ich produktów, jak obecnie. Właśnie dlatego chciałbym przedstawić Wam mój mały zbiór życzeń na rok 2016, z nadzieją na lepsze jutro.

berrolia

Apple Watch

Jeśli chodzi o zegarek Apple, życzę sobie nowego, innowacyjnego modelu jeszcze w tym roku. Co jest dla mnie najważniejsze? Żeby Siri przemówiło po Polsku – bezdotykowa obsługa zegarka, z możliwością bezpośredniego, głosowego wprowadzenia odbiorcy czy wiadomości, to coś zupełnie innego od powolnego klikania w ekran w poszukiwaniu kontaktu, przycisku…

Apple Watch jest dla mnie również za wolny. Po wyjęciu z pudełka wszystko działa idealnie, jednak po kilku dniach komfort pracy nie jest już taki sam, a obsługa zegarka składa się w większym stopniu z czekania, niż korzystania.

Jeśli chodzi o funkcje fitnessowe, w nowym modelu chętnie zobaczyłbym większą częstotliwość mierzenia pulsu oraz moduł GPS.

iPhone 

Z całej gamy urządzeń Apple, to iPhone’a używam najczęściej. W moim odczuciu dziewiąta wersja iOS nie jest tak niezawodna jak poprzednie i mam nadzieję, że zauważyli to nie tylko użytkownicy. Liczę więc na poprawę płynności systemu w następnej odsłonie – będzie to w końcu okrągła, dziesiąta wersja. Możemy więc spodziewać się czegoś specjalnego.

Właściciele iPhone’a 6+ czy 6s+ niejednokrotnie szczycą się wydajnością baterii w ich smartfonach. Sytuacja wygląda niestety inaczej w przypadku użytkowników mniejszych telefonów – mój iPhone bardzo rzadko dotrzymuje wieczora na jednym ładowaniu.

Wolałbym nawet, gdyby iPhone przybrał lekko na masie i wielkości, jeśli w zamian dostałby baterie pozwalającą korzystać niego cały dzień na jednym ładowaniu.

Jeśli chodzi o podzespoły, w nowym iPhone chętnie zobaczyłbym również, znany z Apple Watcha ekran OLED. Charakteryzuje się on lepszym odwzorowaniem barw, oszczędnością baterii oraz pełniejszą czernią. Wiadomo jednak, że masowa produkcja nowych ekranów wymaga wcześniejszych przygotowań, więc musimy być cierpliwi.

To wszystko! Jeśli i Wy pragniecie podzielić się swoimi pragnieniami od Apple na nowy rok, zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Student Informatyki. macOS rulez. Nagrywam, żegluję, programuję. Zdjęcia: mateuszmajewski.com

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: