Gurman: Apple pracuje nad nowymi słuchawkami Bluetooth, które zadebiutują wraz z iPhonem 7

Marek Twejn   11 stycznia 2016

the-dash-sluchawki-bluetooth

Tak się złożyło, że ostatnie plotki na temat iPhone’a 7 dotyczą głównie dźwięku i systemu audio: Apple zrezygnować ma ze złącza słuchawek mini-jack i zostawić jedynie port Lightning (lub zamienić go na USB-C), nowy iPhone ma być również wyposażony w całkowicie nowy system redukcji szumów. Pojawiły się też doniesienia, że Apple pracuje nad nowymi słuchawkami Bluetooth, które miałyby pojawić się na rynku wraz z premierą iPhone’a 7. Te właśnie plotki potwierdził właśnie Mark Gurman, którego informatorzy prawie nigdy się nie mylą.

berrolia

Inaczej niż chińska strona Anzhou, według której bezprzewodowe słuchawki od Apple znajdziemy w pudełku z nowym modelem iPhone’a, źródła Gurmana twierdzą, że słuchawki te sprzedawane będą oddzielnie, a do iPhone’a 7 dołączoną zostaną słuchawki EarPods z kablem z końcówką Lightning.

Kilka miesięcy temu Apple wystąpiło o rejestrację znaku towarowego “AirPods”, co sugeruje, że tak właśnie mogą nazywać się nowe słuchawki.

Mają być one całkowicie bezprzewodowe – oznacza to, że nie będą miały nawet kabla łączącego prawą i lewą słuchawkę. Mają przypominać słuchawki Motorola Hint lub The Dash niemieckiej firmy Bragi (zdjęcie powyżej).

Słuchawki The Dash posiadają panel dotykowy do obsługi wszystkich funkcji, 4 GB pamięci flash (mogą odtwarzać muzykę bez połączenia z iPhonem), funkcję śledzenia aktywności fizycznej użytkownika, są wodoodporne (według producenta idealnie nadają się np. do pływania), a pudełko do ich przechowywania jest jednocześnie przenośną ładowarką, która poza domem zapewnia 5 dodatkowych pełnych ładowań słuchawek.

dash_charger

Według Gurmana, w podobny sposób ładowane będą nowe słuchawki od Apple: nie będą posiadały żadnego gniazda służącego do ładowania – będzie się ono odbywać w pudełku, które będzie jednocześnie przenośnym powerbankiem. Przewidywany czas działania słuchawek na jednym ładowaniu to około 4 godz.

Słuchawki od Apple (które oferowane będą najprawdopodobniej pod marką Beats) będą posiadały mikrofon z systemem redukcji szumów, co umożliwi odbieranie/wykonywanie połączeń i obsługę Siri. Żeby dobrze dopasować się do ucha każdego użytkownika, mają być sprzedawane razem z zestawem gumowych nakładek w różnych rozmiarach.

Według źródeł Gurmana, możliwe jest, że jeśli długość życia baterii nie będzie satysfakcjonująca, Apple opóźni rynkowy debiut słuchawek, który obecnie spodziewany jest jesienią tego roku (we wrześniu?), wraz z premierą iPhone’a 7.

Oczywiście nie jest jeszcze znana cena słuchawek. The Dash sprzedawane są za 300 euro.

Więcej o iPhonie 7:

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: 9to5Mac
Foto: Bragi

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: