MacBooki w 2016: cieńszy MacBook Pro z Touch ID i panelem OLED, 13-calowy MacBook, nowy Air

Tomek Czech   24 maja 2016

macbook-pro-2016

Wygląda na to, że poznaliśmy znaczą część planów Apple dotyczących tegorocznych modeli MacBooków. Zdaniem analityka Ming-Chi Kuo, pod koniec roku firma z Cupertino wprowadzi na rynek całkowicie odmienionego MacBooka Pro, 13-calową wersję MacBooka oraz nowe modele MacBooka Air. Co ważne, informacje te zostały potwierdzone “u zaufanych źródeł” przez redaktorów serwisu 9to5Mac.

berrolia

Według nowego raportu dla inwestorów przygotowanego przez Kuo, nowy MacBook Pro będzie znacznie lżejszy i cieńszy niż obecne modele (m.in. dzięki nowym zawiasom łączącym ekran z resztą komputera) i będzie nawiązywał dizajnem do obecnego MacBooka 12″.

Ma być również wyposażony w czytnik linii papilarnych Touch ID, port USB-C z wsparciem dla Thunderbolt 3 oraz umieszczony nad klawiaturą dotykowy panel OLED, który zastąpi fizyczne przyciski funkcyjne.

Nowy MacBook Pro, dostępny w wersji 13- oraz 15-calowej, będzie zdaniem Kuo “jedną z najważniejszych nowości od Apple w 2016 r.”. Ma trafić do sprzedaży pomiędzy październikiem a grudniem tego roku.

Firma z Cupertino ma w tym roku (prawdopodobnie w trzecim kwartale) wprowadzić na rynek również nowego MacBooka z 13-calowym ekranem Retina oraz nowe MacBooki Air (Kuo nie podaje na razie więcej szczegółów na temat tych ostatnich).

Według analityka, Air ma pozostać najtańszym modelem MacBooka i być pozycjonowany jako tzw. model wejściowy w linię MacBooków, co może oznaczać, że nie doczeka się on w tym roku spektakularnych ulepszeń.

Przeczytaj też:

Źródło: 9to5Mac

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: