OS X zmieni nazwę na MacOS?

Marek Twejn   15 kwietnia 2016

MacOS_logo2

Spekulacje na temat zmiany nazwy OS X na MacOS rozpoczęły się w zeszłym miesiącu, kiedy odkryto frazę “macOS” w nazwie jednego z plików systemowych El Capitan 10.11.4. Zmiana ta wydaje się bardziej prawdopodobna po tym, jak Apple samo określiło swój system operacyjny jako “MacOS” na swojej stronie internetowej.

berrolia

Na opublikowanej dzisiaj stronie apple.com/environment, firma z Cupertino opisuje swoje zaangażowanie w ochronę środowiska. W części FAQ, w odpowiedzi na pytanie o sposób oceny cyklu życia swoich produktów, wymienione są urządzenia z tvOS, watchOS, iOS i… MacOS. W żadnym miejscu na stronie nie pojawia się nazwa “OS X”.

macos

Jest więc bardzo prawdopodobne, że w czerwcu na WWDC, kiedy Apple przedstawi najnowszą wersję systemu operacyjnego dla swoich komputerów, będzie się on już nazywał MacOS.

Taka zmiana ma oczywiście sens, bo służyłaby ujednoliceniu nazewnictwa wszystkich systemów operacyjnych tworzonych obecnie przez Apple – nazwy OSów wszystkich pozostałych urządzeń oparte są na podobnym schemacie: tv-, watch-, i- OS.

Pamiętajmy, że od 1996 r. system operacyjny dla Macintosha nazywał się “Mac OS”. W 2001 r., wraz z wprowadzeniem dziesiątej wersji OSu, zmieniono jego nazwę na “Mac OS X”, a w 2012 r. na “OS X”.

macbook-zgsklep-macguard

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też:

Źródło: 9to5Mac

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: