iPhone 7 Plus ze złączem Smart Connector i klawiaturą Smart Keyboard; nowe słuchawki Bluetooth od Apple?

Tomek Czech   13 kwietnia 2016

iphone-7-plus-dwie-kamery

Miesiąc temu chińska strona Bastille Post opublikowała zdjęcie (powyżej), które miało być pierwszym prawdziwym zdjęciem iPhone’a 7 Plus. Dzisiaj wiarygodność tego zdjęcia potwierdza japońska strona Macotakara, według której widoczny na nim prototyp nowego iPhone’a został wykonany w fabryce współpracującej z Apple firmy Catcher Technology.

berrolia

Według Macotakary, iPhone 7 Plus będzie wyposażony w złącze Smart Connector (widoczne na zdjęciu trzy kropki w dolnej części obudowy) i w związku z tym powinniśmy się spodziewać debiutu klawiatury Smart Keyboard dla iPhone’a.

Japoński blog potwierdza też wcześniejsze informacje, że nowy iPhone nie będzie posiadał gniazda słuchawek mini-jack. Według Macotakary, Apple pracuje nad nowymi słuchawkami Bluetooth (“AirPods”?), które będą ładowane przez port Lightning, tak samo, jak Apple Pencil.

Podobne informacje o bezprzewodowych słuchawkach od Apple podawał wcześniej Mark Gurman z 9to5Mac.

iPhone 7 ma również posiadać dwa czujniki w górnej części obudowy, których przeznaczenie jest na razie nieznane. Możliwe jest, że Apple wyposaży iPhone’a w wyświetlacz True Tone, zastosowany po raz pierwszy w nowym iPadzie Pro. Dzięki specjalnym, czterokanałowym czujnikom oświetlenia zewnętrznego, ekran True Tone automatycznie dopasowuje odcień i intensywność obrazu do natężenia światła w otoczeniu.

Macotakara twierdzi też, że iPhone 7 i 7 Plus będą identycznych rozmiarów, co poprzednie modele – nie zmieni się ani wielkość ekranu, ani otaczającej go obudowy.

Zdaniem japońskiej strony prawdziwe jest też zdjęcie opublikowane w zeszłym miesiącu przez francuski blog NowhereElse, które ma przedstawiać projekt 4,7-calowego iPhone’a 7. Potwierdzałoby to doniesienia analityka Ming-Chi Kuo, że jedynie 5,5-calowy iPhone 7 Plus będzie wyposażony w system dwóch tylnych kamer z zoomem optycznym.

Photo-iPhone-7-Catcher

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Wszystkie plotki na temat iPhone’a 7:

Źródło: Macotakara, za AppleInsider

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: