iPhone 7: cieńszy, ale z większą baterią dzięki technologii fan-out?

Tomek Czech   7 kwietnia 2016

fan-out-a10

Jak podaje PhoneArena, powołując się na ETNews, przy produkcji iPhone’a 7 Apple zamierza po raz pierwszy wykorzystać technologię fan-out, która pozwala konstruować m.in. mniejsze i bardziej pojemne procesory. Dzięki mniejszemu chipowi A10 i bardziej kompaktowemu modułowi anteny, firma z Cupertino mogłaby zastosować w nowym iPhonie większą i bardziej pojemną baterię, przy jednoczesnym zmniejszeniu grubości obudowy.

berrolia

Tzw. technologia “fan-out” ma być zastosowana nie tylko w przypadku nowego procesora, który zostanie wyprodukowany przez TSMC, ale również do stworzenia nowego modułu anteny ASM (Antenna Switching Module) – dzięki temu ma on być zarówno mniejszy, jak i bardziej wydajny (ma ograniczyć straty sygnału anteny).

Według informacji południowokoreańskich dostawców podzespołów dla Apple, dzięki nowej technologii firma z Cupertino znacznie zmniejszy rozmiar płyty głównej iPhone’a, co pozwoli jej zastosować większą baterię, mimo ogólnego odchudzenia całej konstrukcji. Według niektórych plotek, iPhone 7 ma mieć zaledwie 6,1 mm grubości (dla porównania, grubość iPhone’a 6s to 7,1 mm).

BrydgeAir-klawiatura-ipadPodłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Wszystkie plotki na temat iPhone’a 7:

Źródło: ETNews, za PhoneArena

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: