iPhone 7 (Plus) ze złączem Smart Connector?

Marek Twejn   15 marca 2016

fv_iphone_7_render_bottom

Chińska strona Bastille Post opublikowała zdjęcie (poniżej), które może być pierwszym prawdziwym zdjęciem iPhone’a 7 Plus. Widzimy na nim nie tylko dwie tylne kamery z dodatkowym mikrofonem umieszczonym tuż obok, ale też trzy kropki na dolnej części obudowy, które przypominają interfejs Smart Connector, po raz pierwszy zastosowany przez Apple w iPadzie Pro.

berrolia

iphone-7-plus-dwie-kamery

System dwóch kamer

Doniesienia o tym, że iPhone 7 Plus będzie wyposażony w dwie tylne kamery zaczęły pojawiać się już w zeszłym roku. Analityk Ming-Chi Kuo twierdzi nawet, że Apple wprowadzi w tym roku na rynek dwie wersje 5,5-calowego iPhone’a 7 Plus – model „premium” ma być wyposażony w aparat z systemem dwóch obiektywów oraz zoom optyczny.

Na początku stycznia Apple wystąpiło o patent na system podwójnego zestawu kamer w urządzeniach mobilnych. Patent opisuje system składający się z dwóch kamer z obiektywami o różnych ogniskowych, który pozwoliłby m.in. uzyskać optyczny zoom w iPhonie.

fv_iphone_7_render_top

Zdaniem Kuo, 12-megapikselowa kamera w jednej z wersji iPhon’a 7 Plus będzie wyposażona w dwa obiektywy – szerokokątny oraz teleobiektyw, co pozwoli uzyskać zoom optyczny.

Wprowadzenie dwóch wersji iPhone’a 7 Plus ma być według Kuo spowodowane głównie ograniczonymi możliwościami produkcji nowej, znacznie bardziej zaawansowanej kamery.

Pojawiła się też plotka, że 5,5-calowy iPhone 7 z dwiema tylnymi kamerami będzie się nazywał iPhone Pro.

Smart Connector

Trzy kropki widoczne na opublikowanym dzisiaj zdjęciu są łudząco podobne do złącza Smart Connector, który w iPadzie Pro służy do podłączania klawiatury Smart Keyboard.

keyboard_icon_large

Smart Connector to nowy, zaprojektowany przez Apple interfejs, który umożliwia płynną komunikację między klawiaturą Smart Keyboard i iPadem Pro. Znajdziesz go na krawędzi łączącej klawiatury Smart Keyboard oraz na odpowiednim boku iPada Pro.

Smart Connector wraz z przewodzącą tkaniną wewnątrz klawiatury Smart Keyboard umożliwia dwukierunkowy przepływ prądu zasilającego i danych.

smart-k

Na razie możemy jedynie zgadywać, jakie akcesoria mogłyby być podłączane do iPhone’a przez Smart Connector…

jornokeyboard

Według plotek, Smart Connector ma być również użyty w mniejszym, 9,7-calowym iPadzie Pro, którego premiera spodziewana jest na poniedziałkowym evencie Apple.

Premiera iPhone’a 7 spodziewana jest jesienią tego roku.

lapa-backpack

Wszystkie plotki na temat iPhone’a 7:

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Bastille Post, za MacRumors

Produkty Apple w super cenach

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: