KGI: iPhone 7 Plus z dwiema kamerami i zoomem optycznym

Tomek Czech   27 stycznia 2016

camera_iphone

Według Ming-Chi Kuo, dobrze zorientowanego analityka firmy KGI, Apple wprowadzi w tym roku na rynek dwie wersje 5,5-calowego iPhone’a 7 Plus – model “premium” ma być wyposażony w aparat z systemem dwóch obiektywów oraz zoom optyczny.

berrolia

Pogłoski o tym, że firma z Cupertino pracuje nad nowymi, dużo bardziej zaawansowanymi kamerami do iPhone’a pojawiały się co najmniej od 2014 r. i nasiliły się w zeszłym roku, kiedy Apple kupiło firmę LinX, specjalizującą się w tworzeniu wysokiej jakości aparatów do urządzeń mobilnych.

Na początku stycznia Apple wystąpiło o patent na system podwójnego zestawu kamer w urządzeniach mobilnych. Patent opisuje system składający się z dwóch kamer z obiektywami o różnych ogniskowych, który pozwoliłby m.in. uzyskać optyczny zoom w iPhonie.

Zdaniem Ming-Chi Kuo, 12-megapikselowa kamera w jednej z wersji iPhon’a 7 Plus będzie wyposażona w dwa obiektywy – szerokokątny oraz teleobiektyw, co pozwoli uzyskać zoom optyczny. Aparat będzie posiadał również optyczną stabilizację obrazu (tak, jak w iPhonie 6 Plus/6s Plus).

Wprowadzenie dwóch wersji iPhone’a 7 Plus ma być według analityka KGI spowodowane głównie ograniczonymi możliwościami produkcji nowej, znacznie bardziej zaawansowanej kamery.

Kuo przewiduje, że około 25-30% modeli iPhone’a 7 Plus, które Apple sprzeda w 2016 r, będzie wyposażone w nowy aparat z zoomem optycznym.

Sprawdź, jakie jeszcze możliwości może dać kamera z systemem dwóch obiektywów w iPhonie.

Więcej o iPhonie 7:

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: AppleInsider

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: