Czego spodziewać się po najbliższym evencie Apple?

Marek Twejn   11 marca 2016

cook-event

Apple poinformowało wczoraj oficjalnie, że najbliższy event odbędzie się w poniedziałek, 21 marca. Wszystkie doniesienia wskazują na to, że firma z Cupertino zaprezentuje wtedy 4-calowego iPhone’a SE, mniejszego iPada Pro oraz nowe paski do Apple Watcha. Możliwe jest też, że Apple ogłosi datę premiery finalnych wersji swoich systemów operacyjnych – iOS 9.3, OS X 10.11.4, watchOS 2.2 oraz tvOS 9.2.

berrolia

iPhone SE

Nowy 4-calowy iPhone ma wyglądać podobnie do iPhone 5s, od którego będzie się prawdopodobnie różnił jedynie innym umiejscowieniem przycisku Wł./Wył. (przeniesionym z górnej na boczną część obudowy) oraz nieco bardziej zaokrąglonymi krawędziami.

Hardware’owo nowy telefon ma być jednak zbliżony do iPhone’a 6s: procesor A9, kamery – iSight 12 MP i FaceTime 1,2 MP, NFC dla Apple Pay, barometr, Bluetooth 4.2, VoLTE oraz Wi-Fi 802.11ac.

Najprawdopodobniej nie będzie jednak posiadał 3D Touch.

iPhone SE ma być dostępny w wersjach 16 i 64 GB, a jego cena ma być zbliżona do ceny iPhone’a 5s, który w tym momencie w polskim Apple Online Store sprzedawany jest za 2199 zł za wersję 16 GB i 2449 zł za wersję 32 GB.

Czytaj więcej o iPhonie SE.

lapa-backpack

Nowy iPad Pro

Jeszcze do niedawna spodziewaliśmy się, że w marcu odbędzie się premiera iPada Air 3, ale ostatnie doniesienia wskazują na to, że Apple zaprezentuje nowego, mniejszego iPada Pro.

Nowy iPad Pro ma posiadać 9,7-calowy ekran i mieć niemal identyczną specyfikację, jak model 12,9-calowy: procesor A9X, 4 GB RAM, Touch ID, 4 głośniki, ekran kompatybilny z Apple Pencil oraz port Smart Connector pozwalający na podłączenie klawiatury Smart Keyboard. 

Ma być też wyposażony w kamerę 12 MP z możliwością nagrywania wideo w jakości 4K oraz ulepszony wyświetlacz z nową powłoką antyodblaskową.

Czytaj więcej o nowym iPadzie Pro

Apple Watch

Według analityka Gene’a Munstera, na najbliższym evencie Apple zaprezentuje nowy model swojego zegarka – Apple Watch w wersji „S” z szybszym procesorem, lepszą baterią i nowymi paskami.

Zdecydowanie bardziej wiarygodny Mark Gurman z 9to5Mac twierdzi jednak, że 21 marca zobaczymy jedynie nowe paski do Apple Watcha (m.in. Milanese Loop w kolorze Space Black), ewentualnie również nowe kolory aktualnych modeli zegarka.

Matthew Panzarino z TechCrunch nie wyklucza, mimo wszystko, że na marcowym evencie firma z Cupertino może pokazać lekko odświeżoną wersję zegarka, wyposażonego np. w kamerę FaceTime.

iOS 9.3

iOS 9.3 wprowadza Tryb nocny (Night shift), nowe skróty 3D Touch, możliwość zabezpieczania notatek hasłem lub odciskiem palca oraz szereg innych, nowych funkcji. Ich pełną listę znajdziesz tutaj.

Premiera nowego iOS odbędzie się najprawdopodobniej niedługo po tym, kiedy w sprzedaży pojawi się iPhone SE. Mark Gurman twierdził niedawno, że nowy iPhone mógłby trafić na pólki sklepowe już kilka dni po oficjalnej prezentacji.

Konferencja Apple rozpocznie się 21 marca o godzinie 18:00 czasu polskiego i będzie transmitowana na żywo na specjalnej stronie, na której będzie ją można obejrzeć na Macu, iPhonie, iPadzie, Apple TV oraz komputerach z Windowsem.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji dotyczących najbliższego eventu Apple.

Mac od ręki i w super cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: